esencja życia

Życie to nie dar lecz odwieczne prawo. Byliśmy, jesteśmy i będziemy.

51) FALA WĘDROWCA (BEN): 5. Fala w Tzolkin (6.4 – 18.4.2013) – Siła Wolności i Niezależności

Dodaj komentarz

51a

Obraz: Caspar David Friedrich (1774 – 1840), jeden z najwybitniejszych przedstawicieli malarstwa romantycznego

FALA WĘDROWCA (BEN) zaczyna się 6 kwietnia a kończy 30 kwietnia 2013. Kiny Fali Wędrowcato 53 – 65. Fala Wędrowca ma 2 portale galaktyczne (portale galaktyczne to dni, w których  kosmiczne  energie  spływające  na  Ziemię  są  szczególnie  intensywne; portale tworzą 2 splecione ze sobą nitki DNA):

—  53 (11.4 – 6. dzień Fali) – Białe  Rytmiczne  Zwierciadło

—  65 (17.4 – 12. dzień Fali) – Żółte  Krystaliczne  Ziarno

skanowanie0001

Rys.: Hanna Kotwicka (http://www.maya.net.pl/)

Czerwona Fala Wędrowca (Ben) jest pierwszą Falą w 2. Zamku (Zamku Uszlachetniania, kiny 53-104), który składa się z Fali Wędrowca, Łącznika, Wichru i Człowieka i 5. Falą w kalendarzu Tzolkin. 2. Zamek to odpowiedni czas na neutralizację negatywnej karmy oraz uwalnianie się z ograniczeń świata fizycznego (1. Fala)na budowanie pomostu między światem materialnym i duchowym (2. Fala) oraz na wewnętrzną odnowę, dalszą transformację duchową (3. Fala) i wykształcanie w sobie silnej niezależnej woli. Siłą wszystkich tych energii razem wspomaga scalanie rozumu z Intuicją w jedną całość. Fala Wędrowca to najlepszy czas na odzyskiwanie wewnętrznej duchowej wolności iwynikającej z niej niezależności zewnętrznej. Dzieje się to poprzez neutralizację negatywnej przeszłości karmicznej, która  ogranicza naszą wolność i swobodę w działaniu. Okresy Fal Wędrowca są najlepszą do tego okazją. Słowo „najlepszą” oznacza, że właśnie w trakcie ich trwania możemy przepracować najwięcej karmicznych długów, gdyż energie Fali Wędrowca dają najsilniejsze do tego impulsy. Często poprzez bolesne doświadczenia zmuszani jesteśmy do przekraczania granic w myśleniu i postrzeganiu świata, co z kolei jest pierwszym krokiem do wyzwalania się z wewnętrznych pęt i przekraczania otaczających nas granic, w obrębie których musimy żyć, a które narzucane nam są poprzez środowisko, w którym wcieliliśmy się na Ziemi. A jak wiadomo, nic nie dzieje się przez przypadek, lecz stanowi następstwo naszych zachowań w poprzednich inkarnacjach. Nieprzyjemne darzenia w Fali Wędrowca pomagają nam zrozumieć (jeśli prowadzimy samoobserwację), które z naszych negatywnych cech charakteru powiązane z przewinieniami karmicznymi są przyczyną określonych ograniczeń czy wręcz form zniewolenia seksualnego, ekonomicznego, emocjonalnego, mentalnego i duchowego w obecnym życiu. Na przykład zniewolenie duchowe wyraża się poprzez zmuszanie nas do praktykowania określonej religii, zniewolenie ekonomiczne ma miejsce na przykład wtedy, gdy zmuszani jesteśmy poprzez okoliczności życiowe do wykonywania nielubianej i źle płatnej pracy.

51d

BIEGUNY  PIECZĘCI  WĘDROWCA

Codzienne zdarzenia to sygnały, jakie wysyła nam Życie. W ten sposób uzmysławia nam Ono postępy, jakich dokonaliśmy  w  transformacji  naszego  ego lub ukazuje, nad czym trzeba jeszcze popracować.  Praca  z  kalendarzem  Tzolkin  to  świadoma  praca  z  własnymi  energiami.  Celem  tej  pracy  jest  transformacja  energii  bieguna  cienia  w  energie  bieguna  światła.

Biegun  Światła:

— poczucie wewnętrznej wolności

— niezależność zewnętrzna

— swoboda w działaniu

— stałe poszerzanie swoich zdolności i możliwości

— wytyczanie nowych kierunków twórczych, myślowych i duchowych dla kolektywu

— przecieranie i torowanie szlaków innym

— przełamywanie stereotypów — duch twórczy

— poczucie nieograniczonych możliwości — umiejętność pokonywania przeszkód i przeciwieństw Losu

— zdolność do przekuwania niepowodzeń w nowe szanse

— siła mistyczna

— dar przekonywania

— talenty twórcze

52b

Biegun  Cienia:

— świadomość bycia ograniczonym przez czynniki zewnętrzne

— męczenie się i cierpienie na skutek wewnętrznych blokad

— tkwienie w starych wzorcach emocjonalnych, myślowych i duchowych

— ciągłe życie w sytuacji, w której zmuszanym jest się do robienia rzeczy czyniących człowieka sfrustrowanym i nieszczęśliwym

— permanentne przeciwności Losu

— szybkie poddawanie się w obliczu jakichkolwiek przeszkód, nawet tych najmniejszych

— jeśli pojawiają się jakieś pomysły czy plany i chęć ich realizacji, to natychmiast rodzi się wewnętrzne przekonanie, że jesteśmy odcięci od wszelkich możliwości i nie przeskoczymy niewidzialnego muru, który nas otacza

— stan wewnętrznej rezygnacji i zwątpienia

— poczucie bycia odciętym od światła

— tendencje do autodestrukcji

— nałogi wszelkiego rodzaju

— strach przed życiem

— fobie

51f

Wszystkie zdarzenia w danej Fali należy analizować pod kątem jej energii, gdyż wszystko, co nas spotyka w określonej Fali, służy transformacji Bieguna Cienia w Biegun Światła Pieczęci, która jej (=tej Fali) patronuje. Istnieje pełna synchronizacja między Energiami płynącymi na Ziemię z Kosmosu w określonym czasie a tym, co dzieje się w danej chwili czy w danym okresie naszego życia. To oznacza, że zawsze dostajemy wsparcie z „Góry” w postaci Energii, które są pomocne w pokonywaniu problemów i wyzwań, a którymi jesteśmy konfrontowani przez Los. To, czy z nich skorzystamy, zależy od naszej wolnej woli.

…………………………………………………………..

DATY  FAL  W  CYKLU  TZOLKIN (31.10.2013 – 17.7.2014) UMIESZCZONE SĄ  NA  PRAWYM  MARGINESIE. RÓWNIEŻ  WPISY, W  KTÓRYCH  ZNAJDUJĄ  SIĘ  DOKŁADNIEJSZE INFORMACJE  NA  TEMAT  POSZCZEGÓLNYCH  FAL,  WYSZCZEGÓLNIONE  ZOSTAŁY  NA  PRAWYM  PASKU  WITRYNY.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s