esencja życia

Życie to nie dar lecz odwieczne prawo. Byliśmy, jesteśmy i będziemy.

60) FALA GWIAZDY (LAMAT): ostatnia 20. Fala w Tzolkin (18.10. – 30.10.2013) – Siła Harmonii, Piękno i Ład/ Kometa ISON – teorie spiskowe i alternatywne/ Kometa ISON, czyli powrót Kosmicznych Przodków zapowiedziany w starożytnych przepowiedniach Majów

31 Komentarzy

FALA GWIAZDY (LAMAT) zaczyna się 18 października a kończy 30 października. Kiny Fali Gwiazdy to 248 – 260. Fala Gwiazdy ma 1 portal galaktyczny (portale galaktyczne to dni, w których  kosmiczne  energie  spływające  na  Ziemię  są  szczególnie  intensywne; portale tworzą 2 splecione  ze  sobą  nitki  DNA):

—  260 (30.10. – 13. dzień Fali) – Żółte  Kosmiczne  Słońce

skanowanie0001

Rys.: Hanna Kotwicka (http://www.maya.net.pl/)

Żółta Fala Gwiazdy (Lamat) jest czwartą Falą w 5. Zamku ( Zamku Uniwersalnej Współpracy), który składa się z Fali Księżyca, Wiatru, Orła i Gwiazdy i  ostatnią 20. Falą w kalendarzu Tzolkin. Tym samym Fala Gwiazdy zamyka 260-kinowy cykl Tzolkin.

W 1. Zamku budowaliśmy w sobie fundamentalne zaufanie w sens wydarzeń w naszym życiu, rozwijamy zrozumienie wartości uczciwości i praworządności, rozpoczynamy proces uzdrawiania duszy i uczymy się wybaczania. 2. Zamek  był odpowiednim czasem na neutralizację negatywnej karmy oraz uwalnianie się z ograniczeń świata fizycznego, na budowanie pomostu między światem materialnym i duchowym oraz na wewnętrzną odnowę i transformację. W 3. Zamku zaczęliśmy budować w sobie wewnętrzną harmonię, a w 4. – Uniwersalną Miłość. W 5. Zamku osiągamy stan Wyższej Harmonii i stwarzamy Jednię z innymi duszami, które osiągnęły taki sam poziom świadomości jak my.

Fala Gwiazdy to najlepszy czas na rozwijanie w sobie Najwyższej Harmonii. Jej energie pomagają   urzeczywistnić  wzorzec  nieskazitelnego  piękna. Energie Pieczęci Gwiazdy pozwalają osiągnąć całkowity spokój i wprowadzić ład we wszystkich aspektach swojego życia. Energie  Kosmiczne  spływające  na  Ziemię  w  tym  czasie  sprzyjają  rozwijaniu w sobie wrażliwości estetycznej, wdzięku i łagodności. Tu „wygładzane” są pozostałe jeszcze ostatnie dysharmonie. Siła Pieczęci Gwiazdy wspiera również Harmonię w stosunkach międzyludzkich, jednak warunkiem jest to, aby wszystkie strony świadomie brały udział w tym procesie.

qq113 kin Fali  Gwiazdy (Żółte Kosmiczne Słońce), a  tym  samym  ostatni  dzień  całego  cyklu  Tzolkin, to dzień, w którym zbieramy owoce  pracy wykonanej (lub też nie) w ciągu ostatnich 259 dni. Na bazie  osobistej  esencji  duchowej zebranej w trakcie cyklu, na  zasadzie  ruchu  spiralnego, przechodzimy  na  wyższy  poziom  świadomości lub powtarzany nieodrobione lekcje. Wraz z pierwszym kinem nowego cyklu, dokładnie z poziomu aktualnej świadomości, kontynuujemy naszą dalszą spirytualną przygodę…

Fale to okresy określonych energii płynących z Kosmosu. Każda Fala to kolejny logiczny etap w rozwoju duchowym, który opiera się na fundamentach poprzednich 13-kinowych odcinków czasowych. To, czego nie udało się dokonać w obecnym cyklu, można nadrabiać w następnych. W miarę uzdrawiania poszczególnych aspektów duszy, w każdym następnym cyklu poprzeczka stawiana jest coraz wyżej, a nasz dorobek duchowy podlega coraz subtelniejszej „obróbce”, aż osiągniemy taki poziom Wyższej Harmonii, który umożliwi nam wyjście z Koła Karmy.

Wszystkie zdarzenia w danej Fali należy analizować pod kątem jej energii, gdyż wszystko, co nas spotyka w określonej Fali, służy transformacji Bieguna Cienia w Biegun Światła Pieczęci, która jej (=tej Fali) patronuje.

Następny cykl Tzolkin zaczyna się 31.10. 2013 i kończy się 17.7. 2014. Krótka charakterystyka Fal i daty Fal kolejnego cyklu znajdują się we wpisie 35:

https://monamornak.wordpress.com/2013/02/13/37-fale-w-260-kinowym-kalendarzu-tzolkin-nazwy-kolejnosc-i-oddzialujace-energie/

Fernheilung

W każdej Fali na Ziemię docierają określone, właściwe dla danej Fali Kosmiczne  Energie, które wspierają określone procesy duchowe w człowieku, natomiast Pieczęć jest  nośnikiem określonych emocji i cech ludzkiego charakteru i konfrontuje nas zarówno z tymi pozytywnymi jak i negatywnymi aspektami osobowości.

BIEGUNY  PIECZĘCI  GWIAZDY

Codzienne zdarzenia to sygnały, jakie wysyła nam Życie. W ten sposób uzmysławia nam Ono postępy, jakich dokonaliśmy  w  transformacji  naszego  ego lub ukazuje, nad czym trzeba jeszcze popracować.  Praca  z  kalendarzem  Tzolkin  to  świadoma  praca  z  własnymi  energiami.  Celem  tej  pracy  jest  transformacja  energii  bieguna  cienia  w  energie  bieguna  światła.

Wszystkie zdarzenia w danej Fali należy analizować pod kątem jej energii, gdyż wszystko, co nas spotyka w określonej Fali, służy transformacji Bieguna Cienia w Biegun Światła Pieczęci, która jej (=tej Fali) patronuje. Istnieje pełna synchronizacja między Energiami płynącymi na Ziemię z Kosmosu w określonym czasie a tym, co dzieje się w danej chwili czy w danym okresie naszego życia. To oznacza, że zawsze dostajemy wsparcie z „Góry” w postaci Energii, które są pomocne w pokonywaniu problemów i wyzwań, a którymi jesteśmy konfrontowani przez Los. To, czy z nich skorzystamy, zależy od naszej wolnej woli.

Biegun  Cienia:

— niechlujstwo

—  brak  wrażliwości  na  piękno  i  zmysłu  estetyki

—  drażliwość

—  kłótliwość  i  konfliktowość

— ciągłe  prowokowanie  i  atakowanie  innych

—  wewnętrzne  dysharmonie

—  chaos  w  głowie  i  w  codziennym  życiu

—  bałaganiarstwo

— wprowadzanie  zamieszania   i  zamętu

Biegun  Światła:

— wdzięk, osobisty urok

— elegancja

— wrażliwość  na  piękno

— zmysł  estetyki, dobry  gust

— harmonia  wewnątrz   siebie  jak  i  w  relacjach  międzyludzkich

—  łagodność  i  ugodowość  oraz  gotowość  do  kompromisów

— zdolność  łagodzenia  konfliktów

—  ład  i  porządek

— umiejętność  wysyłania  jasnych, jednoznacznych  przekazów

5

Wyższa  Harmonia  to  źródło  samomotywacji, która  nie  opiera  się  już  na  niedoskonałym  ego  i  nie  kieruje  się  wyłącznie  własnymi  potrzebami, lecz  opiera  się  na  Wyższym  Ja  i  bierze  pod  uwagę  także  potrzeby  i  dobro  innych  ludzi.

Osiągnięcie stanu wewnętrznej Wyższej Harmonii jest podstawą do narodzenia się Uniwersalnej Miłości. Bez indywidualnej Wyższej Harmonii nie ma Miłości, a człowiek pozostaje jedynie w stanie różnego rodzaju uzależnień seksualnych, emocjonalnych, mentalnych i ekonomicznych, wynikających z własnej niedoskonałości, które zmuszają nas do szukania pełni i spełnienia na zewnątrz nas.

Energia  Fali  Gwiazdy  pomaga  zniwelować  resztki dysharmonii  w  naszych  osobistych  wibracjach.  Jest  proste  ćwiczenie, które  wspomaga  ten  proces:  wyobraźmy  sobie  złote  światło  płynące  z  centrum  Czakry  Serca  i  napełniajmy  tym  światłem  wszystko, co  jest  w  danej  chwili  wokół  nas, oraz  każdą  czynność, którą  wykonujemy.  Zaufajmy  temu  światłu  i  uwierzmy, że  jest  nośnikiem  Harmonii.  Po  jakimś  czasie  zauważymy  w  naszym  stanie  ducha  pozytywną  zmianę – poczucie  spokoju  i   harmonii, a  rzeczy, które  wykonujemy  nabiorą  innego  wymiaru.  Zaczniemy  dostrzegać  piękno  wokół  nas, którego  wcześniej  nie  widzieliśmy, wykonywanie  drobnych  rzeczy  stanie  się  przyjemnością. Tego  typu  ćwiczenie  uodparnia  również  na  dysharmonie  panujące  dookoła.

Ci, którzy  działają  artystycznie, w  Fali  Gwiazdy  mogą  liczyć  na  wsparcie  z  „Góry”, jeśli  otworzą  się  na  obecne  energie.  Może  uda  im  się  stworzyć  w  tym  czasie  coś  wyjątkowego…

Komet-ISON2

 KOMETA  ISON (C/2012 S1)

Co roku przez Układ Słoneczny przelatuje kilkaset komet. Część z nich to komety okresowe, tzn. takie, które co jakiś czas powracają w okolice Słońca, reszta to komety nieokresowe, czyli takie, które pojawiają się w US tylko raz. ISON to kometa nieokresowa. Mniej więcej co 10 lat statystycznie pojawia się jedna kometa, którą można dostrzec gołym okiem na nocnym niebie. ISON jest jedną z nich i właśnie teraz przelatuje przez nasz Układ Słoneczny. ISON to kometa muskająca Słońce, a to oznacza, że przejdzie ekstremalnie blisko powierzchni Słońca, co może doprowadzić do jej rozpadu lub destrukcji w koronie słonecznej.

ISON, nazywana kometą stulecia (ze względu na to, że będzie jedną z najjaśniejszych obiektów), została odkryta 21 września 2012 przez 2 astronomów – Witala Nieuskiego (Białoruś) i Artioma Nowiczonoka (Rosja). Z początkiem sierpnia 2013 przekroczyła orbitę Jowisza (5. planeta od Słońca), 1 października przeleciała obok Marsa (4. planeta od Słońca) w odległości 10,8 miliona kilometrów, aktualnie pędzi dalej w kierunku Słońca. 28 listopada ISON osiągnie swoje peryhelium (=największe zbliżenie do Słońca) i znajdzie się w odległości zaledwie 1.160.000 km od Słońca, co może oznaczać niezapomniany spektakl na niebie, jeśli tylko przetrwa (wtedy będzie świecić najjaśniej). Następnie okrąży Słońce i ok. 24-27 grudnia ponownie przetnie orbitę Ziemi, znajdując się tym samym najbliżej naszej planety (około 64.000.000 km), a pod koniec stycznia 2013 znajdzie się poza orbitą Jowisza i w następnym czasie opuści Układ Słoneczny. Naukowcy nie są do końca pewni, czy kometa przetrwa bliskie spotkanie ze Słońcem. Jeśli nie, to pod wpływem działania promieni słonecznych obiekt rozpadnie się na mniejsze kawałki. Znacznie lepsze warunki do obserwacji komety będą mieli mieszkańcy północnej półkuli.

aufbau-von-kometen

//Sonnenwind – wiatr słoneczny, Kern – jądro, Koma – gazowa otoczka, Staubschweif – pyłowy warkocz kometarny, Plasmaschweif – gazowy warkocz kometarny//

Kometa to małe ciało niebieskie poruszające się w układzie planetarnym, które na krótko pojawia się w pobliżu gwiazdy centralnej. Ciepło tej gwiazdy powoduje, że wokół komety powstaje koma, czyli gazowa otoczka. W przestrzeń kosmiczną jądro komety wyrzuca materię, tworzącą dwa warkocze kometarne – gazowy i pyłowy, skierowane pod różnymi kątami do kierunku ruchu komety. Gazowy warkocz komety jest zawsze zwrócony w kierunku przeciwnym do gwiazdy, co spowodowane jest oddziaływaniem wiatru słonecznego, który zawsze jest skierowany od gwiazdy. Pyłowy warkocz składa się z drobin zbyt masywnych, by wiatr słoneczny mógł znacząco zmienić kierunek ich ruchu.

Kometa wykazuje aktywność, kiedy przebywa w pobliżu gwiazdy, a potem znika w odległych rejonach układu planetarnego, gdzie przyjmuje postać zamarzniętej kuli skalno-lodowej. Jądro komety zbudowane jest z mieszaniny pyłów i drobnych odłamków skalno-lodowych, składających się z lodu wodnego, zestalonego dwutlenku węgla, amoniaku i metanu .” (Źródło tekstu: Wikipedia)

Oto animacja trajektorii komety ISON (należy kliknąć na ekran, aby uruchomić obraz):

http://www.solarsystemscope.com/ison/

Według astronomów długość komety ISON wynosi od 200 m do 2 km długości ,a jej prędkość – 77 tys. km/h. Prognozują oni, że ISON może okazać się jedną z najjaśniejszych komet. Nie jest wykluczone, że będzie jaśniejsza niż najjaśniejsze gwiazdy na niebie lub że jej blask może być porównywalny z blaskiem Księżyca. Największą  jasność osiągnie, kiedy będzie przebywać bardzo blisko Słońca. Już teraz można ją obserwować przez teleskopy, pod koniec października będzie ją można dostrzec za pomocą lornetki, od listopada 2013 do stycznia 2014 będzie ją widać gołym okiem (najlepiej w grudniu).

Nazwa komety (ISON) to skrót od nazwy teleskopu International  Scientific  Optical  Network, przy pomocy którego została odkryta. A ponieważ skrót ten można również przetłumaczyć jako „Ja, syn”, to w związku z tym powstały różne teorie spiskowe i alternatywne na temat jej przelotu przez nasz Układ Słoneczny.

qq2

KOMETA  ISON  –  TEORIE  SPISKOWE  I  ALTERNATYWNE

W przeszłości bardzo jasne komety stawały się pożywką dla ludzkiego strachu, prowadząc do wybuchów paniki i histerii, bo powszechne było przekonanie, że stanowią dla mieszkańców Ziemi znak przed nadejściem jakiejś katastrofy.W roku 1997 podczas przejścia przez peryhelium komety Hale’a-Boppa kilkudziesięciu wyznawców kultu Wrota Niebios popełniło masowe samobójstwo, sądząc, że w ten sposób mogą dostać się na statek kosmiczny, ukrywający się w jej warkoczu.” (Wikipedia)

Również i dzisiaj istnieją teorie spiskowe na temat ISON. Dla niektórych jest ona wręcz synonimem zbliżających się kataklizmów oraz kryzysów ekonomicznych, politycznych i religijnych, które wstrząsną Ziemią w czasie przelotu komety przez nasz Układ Słoneczny, zwłaszcza w okresie od października 2013 do stycznia 2014. Na forach ezoterycznych można znaleźć teksty, w których mowa jest o tym, że ISON jest nieprzewidywalna, w związku z czym może zmienić bieg trajektorii i uderzyć w Ziemię, powodując jej zagładę lub że jej fragmenty mogą spaść na Ziemię, powodując bardzo dużo ofiar, że ekstremalnie bliski przelot komety wokół Słońca wywoła niebezpieczną dla Ziemi aktywność naszej gwiazdy i wreszcie, że jest zwiastunem epidemii (=niesie ze sobą wirusy i bakterie). Osobiście odrzucam wszystkie te teorie.

Istnieją również teorie alternatywne o wymiarze duchowym, które mówią, że ISON nie jest normalną kometą, lecz ma własną biosferę z kilkoma tysiącami członków załogi, która składa się z różnych pozaziemskich ras, wchodzących w skład Galaktycznej Federacji Światła. Kometa eskortowana jest przez dwa statki międzyplanetarne. Obydwa statki wraz z kometą tworzą trójkąt, który ma być symbolem i zwiastunem zbliżającego się ostatecznego pokoju na naszej planecie.

qq3

ISON  I  POWRÓT  KOSMICZNYCH  PRZODKÓW

Jak już napisałam, całkowicie odrzucam teorie spiskowe. Jestem też bardzo sceptyczna odnośnie teorii alternatywnych. Natomiast głęboko rezonuję z przekazami, które wskazują na duchowy wymiar przelotu komety ISON.

We wpisie 59 wspomniałam o tym, że 21.9.2013 minęło 9 miesięcy od 21.12.2012, czyli ostatniego dnia starej epoki. W tym dniu całkowicie wygasło źródło energii starych paradygmatów (= wzorców mentalnych, emocjonalnych oraz wzorców wiary i ideologii zakodowanych głęboko w naszej jaźni), które towarzyszyły nam zgodnie z Wyższym Planem powstałym po moralnym „upadku” człowieka i wejściu w ograniczony świat gęstej materii. Tych 9 miesięcy to czas dojrzewania „płodu”, czyli kształtowania się nowych paradygmatów w człowieku i całej Naturze. Wraz z tegoroczną jesienną równonocą nastąpiły narodziny, czyli początek sukcesywnego materializowanie się owych paradygmatów (= wdrażanie ich na Planie Fizycznym).

I właśnie siłą wpierającą i przyspieszającą ten proces jest kometa ISON będąca zwiastunem pokoju i miłości, które mają całkowicie zagościć na naszej Ziemi najpóźniej do roku 2040. Światło komety ISON w pełni zaktywuje szyszynkę tych, którzy szukają w sobie prawdy, światła i pokoju. Dzięki temu nowemu światłu (= dzięki energii, której jest źródłem), nastąpi wielki skok w świadomości tych ludzi i ich ostateczne przebudzenie poprzez połączenie się z wewnętrzną Boską Iskrą. Oddziaływanie tej energii jest już bardzo silne i będzie coraz silniejsze wraz ze zbliżaniem się komety do Słońca. Dodatkowym czynnikiem wzmacniającym ten głęboki proces będzie wzmożona aktywność Słońca w najbliższych tygodniach.  

qq4

Majowie zawsze widzieli w kometach zwiastunów głębokich zmian i początek Nowego.

Według starożytnych pism Majów, dawno temu na Ziemi inkarnowały się Istoty o bardzo wysokiej świadomości, których Ojczyzną były Plejady. Najpierw pojawili się na Atlantydzie, sprawując wśród Atlantów najwyższe funkcje duchowe. W tej kulturze wcielali się przez wiele setek lat, potem (gdy Atlantyda zniknęła z powierzchni Ziemi) – w Ameryce Środkowej i w Egipcie, ponownie pełniąc najwyższe i najważniejsze funkcje w społeczeństwie. Na Ziemię przynieśli ze sobą Świętą Wiedzę, którą ostatecznie zakodowali w Kalendarzu Tzolkin (w formie Short Count i Long Count). Na tą wiedzę składają się informacje dotyczące pochodzenia i historii ludzkości, jej ewolucji duchowej oraz drogowskazy na przyszłość. Forma Short Count to Święty Kalendarz Majów, to cykl galaktyczny składający się z 260 kinów będący programem duchowego uzdrowienia. Również nie przypadkowo czytamy w starych przepowiedniach Majów, że powrót Kosmicznych Przodków dokona się w Fali Gwiazdy.”(Hanna Kotwicka). Majowie dokładnie wiedzieli, kiedy pojawi się ISON. Tymi Kosmicznymi Przodkami jesteśmy my sami – wszystkie te dusze, które po niezliczonych wcieleniach inkarnowały się w obecnych czasach, aby odzyskać pamięć o swoim prawdziwym duchowym pochodzeniu i wreszcie wejść na wyższy stopień świadomości, robiąc w ten sposób krok powrotny do utraconej niegdyś z własnej woli Ojczyzny. Kometa ISON ostatecznie przypieczętowuje ten proces.

…………………………………………………………..

DATY  FAL  W  CYKLU  TZOLKIN (31.10.2013 – 17.7.2014)  UMIESZCZONE  SĄ  NA  PRAWYM  MARGINESIE. RÓWNIEŻ  WPISY, W  KTÓRYCH  ZNAJDUJĄ  SIĘ  DOKŁADNIEJSZE INFORMACJE  NA  TEMAT  POSZCZEGÓLNYCH  FAL, WYSZCZEGÓLNIONE  ZOSTAŁY  NA  PRAWYM  PASKU  WITRYNY.

 

Reklamy

31 thoughts on “60) FALA GWIAZDY (LAMAT): ostatnia 20. Fala w Tzolkin (18.10. – 30.10.2013) – Siła Harmonii, Piękno i Ład/ Kometa ISON – teorie spiskowe i alternatywne/ Kometa ISON, czyli powrót Kosmicznych Przodków zapowiedziany w starożytnych przepowiedniach Majów

 1. nie dalej jak dziś rano myślałam o tym,że mamy taki punkt w czasie gdzie zamyka się wielkie kosmiczne koło i wracamy do początków swego ducha …budzimy się …odkrywamy …uświadamiamy.. różnie można ten proces nazwać…ciesze się,że twój artykuł potwierdza moje myśli i przeczucia 🙂

 2. Witam! Wkradł się błąd w tekście, Trzynasty dzień Fali Gwiazdy to Żółte Kosmiczne Słońce.
  Wielkie dzięki za wszystkie teksty na temat fal, bardzo inspirujące.
  Pozdrawiam!

 3. Bardzo fajna ta animacja, dzięki i pozdrawiam.

 4. Dzieki tej stronie kalendarz Majów stał sie dla mnie bardziej zrozumiały i powiązany z życiem codziennym. Za to dziękuję! 🙂

 5. Witaj, Jonko 🙂 Właśnie to powiązanie kalendarza Majów z codziennym życiem skłoniło mnie do głębszego zainteresowania się nim. A zaczęło się od tego, że kiedy w moim życiu działy się istotne rzeczy, a ja, po „odkryciu” strony pani Hanny Kotwickiej, czytałam o Falach (jeszcze wtedy pani Kotwicka interpretowała aktualne Fale na swojej stronie), to energie jakie niosły ze sobą niesamowicie pokrywały się z tym, co działo się w moim życiu. Potem sprawdziłam swoją metrykę i okazało się, że cechy mojej osobistej Pieczęci idealnie do mnie pasują i że kin bardzo dobrze oddaje zadanie, z jakim przyszłam na Ziemię w obecnej inkarnacji. I właśnie tak się zaczęła moja przygoda z kalendarzem i chęć zgłębienia wiedzy na jego temat 🙂 🙂

 6. Witam Autorko. jeszcze jest jedna teoria spiskowa która mówi że Ison to Nibiru. Może zbyt absurdalna żeby w ogóle o niej mówić. Dobry blog, pozdrawiam.

 7. Kochani ,od dłuższego już czasu obserwuję tą stronę ,i muszę powiedzieć że z każdym wejściem nowej fali bardzo głęboko śpię ,nie wiem czy to dobrze czy źle,czuję że tak ma być…pozdrawiam ❤

 8. Jedni śpią, inni się budzą, każdy żyje zgodnie ze swoim rytmem….. 🙂

  • Droga Monmario, ale się ubawiłam 😀 to znaczy że idę w przeciwnym kierunku ha ha ha 😀 ale to nie ważne w którym kierunku się idzie ,ważne jest dotarcie do celu ….i tam się spotkamy ,mam nadzieję 🙂 ❤ ❤ ❤

   • Droga Grażyno, piszesz, że idziesz w przeciwnym kierunku, a to oznaczałoby, że zamiast się budzić, zasypiasz CORAZ MOCNIEJ. Natomiast głęboki sen bez zmiany intensywności ( „z każdym wejściem nowej fali bardzo głęboko śpię”) określiłabym jako stanie w miejscu, a nie ruch w przeciwnym kierunku. Natomiast zgadzam się z Tobą całkowicie co do tego, że ” to nie ważne w którym kierunku się idzie ,ważne jest dotarcie do celu ….i tam się spotkamy”. Bardzo serdecznie Cię pozdrawiam ❤ ❤ ❤

 9. Witam. Miła i ciekawa stronka. Trzymać tak dalej! ❤

 10. Dziękuje, Twoje teksty wprowadzają ład do moich chaotycznych myśli.

 11. Fala GWIAZDY – Najwyższy Gwiezdny Kontroler kończy pierwszą „całą” Matryce Tzolkin (260 dni) w NOWYCH CZASACH (początek, to 13 luty 2013 w „Roku Rezonansowego Wichru”), a jednocześnie zaczęła i jest kinem przewodnim dla czwartego – Samoistnego Księżyca (miesiąca) w kalendarzu Trzynastu Księżycy, miesiąca, który zatwierdza ostateczny plan roku „Roku Galaktycznego Ziarna”.
  Jakie powiązania ze sobą mają te wszystkie wydarzenia?
  Szczególnie jestem ciekawa Twojego spojrzenia/odczucia na „koniec” Matrycy Tzolkin. Jest to zapewne powiązane z przejściem każdego z nas (indywidualna decyzja/wybór) na nową ziemską matrycę lub pozostanie na starej matrycy, już nie rozwojowej (nie aktualizowanej, jak np. „stary windows” pod którym nie da się już uruchomić nowych programów ze względu braku kompatybilności itp. )

  • Witaj, Leylo 🙂 Oto moja odpowiedź:
   Według zebranych przeze mnie informacji, które wewnętrznie aprobuję, istnieje coś takiego jak wyjściowa matryca energetyczna (= pierwotny/wyjściowy wzorzec określający ład i porządek, czyli Prawa Kosmiczne), która ma swoje źródło w Centrum Galaktyki (Majowie nazywają Je Hunab Ku). W naszym wszechświecie istnieje coś w rodzaju „energetycznych ośrodków rozdzielczych”, które odbierają impulsy świetlne z Hunab Ku, przetwarzają Je i przesyłają dalej w poszczególne rejony Kosmosu, za które są „odpowiedzialne”, tzn. w których nadzorują przemiany energetyczne (=ewolucja świadomości). Nasz układ Słoneczny jest pod Opieką Plejad, skąd na Ziemię przybyli Majowie. Cykl Tzolkin to też rodzaj matrycy energetycznej, czyli wzorzec pracy z energiami napływającymi cyklicznie na Ziemię z Kosmosu, który to wzorzec służy rozwojowi świadomości. Połączenie 20 pieczęci z 13 impulsami pozwala uzyskać 260 kombinacji(kinów). To oznacza,że na każdą z 20 różnych częstotliwości energii płynących ze Słońca wpływa 13 różnych Impulsów Galaktycznych, transformując owe energie słoneczne, zanim są emitowane na Ziemię. To daje 260 różnych frekwencji, które przenikają naszą planetę przez 260 kolejnych kinów w cyklu Tzolkin. Jak każdy cykl Tzolkin powtarza się, dając z każdym nowym początkiem szansę do uzdrowienia duszy. Uważam, że koniec cyklu Tzolkin nie oznacza ” przejścia każdego z nas na nową ziemską matrycę”, a zakończenie pewnego etapu w rozwoju duchowym tych, którzy nad sobą pracują i przejście do następnego. Natomiast w Nowej Epoce, w którą weszliśmy 22.12. 2012 następuje przyspieszenie ewolucji świadomości u tych, którzy świadomie rozwijają się duchowo. Tak wiec sam koniec cyklu Tzolkin nie oznacza automatycznie przejścia na wyższy poziom świadomości. „wzniesienie” duchowe jest kwestią indywidualną, Tzolkin daje tylko szansę. Myślę, że to Twoje porównanie ze starym windowsem i nowymi programami jest bardzo trafne.
   Natomiast jeśli chodzi o kalendarze, to istnieje Kalendarz Majów Tzolkin i Kalendarz Trzynastu Księżyców (= 13-tu Miesięcy). Ten pierwszy został rozszyfrowany i zinterpretowany przez Jose Arguellesa, który pracował nad tym ponad 30 lat, używając zaawansowanych programów komputerowych. Oprócz tego Arguelles opracował dodatkowy Kalendarz 13-tu Księżyców (tzw. Dreamspell), który nie jest kalendarzem Majów w ścisłym tego słowa znaczeniu, a kalendarzem składającym się z 13 miesięcy po 28 dni, w którym energie zawarte w 20-tu Pieczęciach i 13-tu Tonach 260- kinowego Tzolkina zsynchronizowane zostały z rytmem naszego kalendarza gregoriańskiego, który ma 365 dni. Uczynił to opierając się na zjawisku fraktalności, która jest jedną z reguł kosmologii Majów. Tzn, że energia, jaką emanuje dany kin, może obejmować nie tylko 1 dzień, ale również cały miesiąc, rok i większe jednostki czasowe. Nasz kalendarz zaczyna się zawsze 1 stycznia, Dreamspell zaczyna się zawsze 26 lipca roku X i kończy 24 lipca roku Y (25 lipca to zielony dzień – dzień „podsumowania”). Energia Pieczęci 1-ego dnia danego księżyca (=miesiąca) określa jego dynamikę, to samo dotyczy całego roku. Rok 26.72012-24.7.2013 był Rokiem Rezonansowego Wichru, bo 1-mu dniowi tamtego roku patronowała Pieczęć Wichru z rezonansowym (=7) Tonem. Obecny rok, czyli 26.72013-24.7204 to Rok Żółtego Galaktycznego (8) Ziarna.
   Fale w Kalendarzu Tzolkin dotyczą indywidualnego rozwoju świadomości każdego z nas, który oparty jest na wspólnych regułach, ale dotyczy indywidualnej karmy, natomiast Dreamspell to kalendarz planetarny, który odnosi sie do karmy zbiorowej, a więc takiej, która jest wspólna dla większej ilości osób – grupy ludzi, lokalnej społeczności, całego narodu lub świata.
   Nie jest też tajemnicą, że oprócz Dreamspell Arguellesa, z którym rezonuje Hanna Kotwicka, istnieje też inna wersja synchronizacji Tzolkin z kalendarzem gregoriańskim, to wersja Gwatemalczyka Jose Jaramillo, za którą opowiadają się Beata Ohryzko i Monika Czyrek. Według nich początek roku zsynchronizowanego z Tzolkin to właśnie luty danego roku do lutego następnego roku. Obie synchroniacje nie są właściwym kalendarzem Tzolkin. Tzolkin jest tylko jeden. Często zresztą pani Hanna Kotwicka, której wiedzę bardzo szanuję, łączy Tzolkin i Dreamspell w jedną całość, co powoduje, że właśnie B. Ohryzko i M. Czyrek określają to jako „ezoteryczną manipulację ruchów New Age”. Wszystko razem nie zmienia faktu, ze Tzolkin jest tylko jeden.
   Istnieją też różnice co do tzw. kalibracji Tzolkin. H. Kotwicka i pozostałe dwie panie umieszczają cykl Tzolkin, czyli jego początek i koniec w zupełnie innym przedziale czasowym. Ja kieruję się kalibracją ustaloną przez J. Arguellesa, który rozszyfrował Tzolkin i dziesiątki lat poświecił na jego rozpracowanie. Poza tym napisałam już Jonce, że „właśnie to powiązanie kalendarza Majów z codziennym życiem skłoniło mnie do głębszego zainteresowania się nim. A zaczęło się od tego, że kiedy w moim życiu działy się istotne rzeczy, a ja, po “odkryciu” strony pani Hanny Kotwickiej, czytałam o Falach (jeszcze wtedy pani Kotwicka interpretowała aktualne Fale na swojej stronie), to energie jakie niosły ze sobą niesamowicie pokrywały się z tym, co działo się w moim życiu.
   Potem sprawdziłam swoją metrykę i okazało się, że cechy mojej osobistej Pieczęci idealnie do mnie pasują i że kin bardzo dobrze oddaje zadanie, z jakim przyszłam na Ziemię w obecnej inkarnacji. I właśnie tak się zaczęła moja przygoda z kalendarzem i chęć zgłębienia wiedzy na jego temat.”
   Dokładniej na temat kalendarzy piszę tu:
   https://monamornak.wordpress.com/2013/02/02/42-kalendarz-tzolkin-short-count-i-long-count-nie-skonczyl-sie-fraktalnosc-kalendarza-cykle-energie-neutralizacja-karmy-swiadomosc/

 12. Witam i pozdrawiam forumowiczów i ten sympatyczny blog !

 13. Kochani , podajcie mi linka gdzie mogę sobie obliczyć swój KIN…pozdrawiam w MIŁOŚCI ❤

 14. Droga GAMI, wejdź na stronę pani Hanny Kotwickiej http://maya.net.pl/ , a potem w „metrykę” i wpisz swoją datę urodzenia. Serdeczne pozdrowienia 🙂 🙂

 15. Wiara, nadzieja, miłość! Tylko to się liczy ❤ <3.

 16. Witaj, Dosiu! ❤ ❤ ❤

 17. „Nowa era Ziemi
  Ludzkość zadowolona będzie z nowej ery, która skoryguje błędy minionych cywilizacji. Przyszłe pokolenia, pamiętając o dawnych błędach, wyciągną z nich naukę dla siebie jako gatunku. W ciele fizycznym dojdą do głosu nowe komórki i będziemy mogli posługiwać się większą częścią umysłu. Ludzkość posiądzie umiejętności nieznane współcześnie. Mieć będzie kontakt ze światem duchowym. Będzie zdolna za pomocą umysłu komunikować się z innymi światami. Dzięki tej metodzie ludzie będą w stanie porozumiewać się ze zwierzętami. Narodzi się nowy człowiek i nowy gatunek. Człowiek wejdzie w nowy okres kontaktów z mieszkańcami innych obszarów wszechświata. Ludzkość odłoży na bok dziecinne walki o terytoria i będzie dumna z tego, że jako gatunek rozwinęła się i nauczyła jedności ze wszechświatem. Będzie to naprawdę życie w chwale.
  W przyszłości człowiek będzie różnił się od dzisiejszych ludzi w takim stopniu, w jakim my różnimy się od człowieka jaskiniowego. Proces ewolucyjny narodzi się z potrzeby przystosowania. Zmienią się składniki atmosferyczne. Inny będzie układ słoneczny, wzbogacony o nowe słońce. Dwa słońca uaktywnią komórki czerpiące energię z ich promieni. Zaspokajanie potrzeby przyjmowania pokarmu zostanie wsparte przez pokarm pochodzący z promieni słonecznych. Człowiek przekształci się w istotę o bardziej rozwiniętym umyśle. Będzie w stanie słyszeć dźwięki, których teraz nie słyszy. Będzie widzieć przez cząstki światła to, co teraz jest dla niego ukryte. Będzie mógł słyszeć i mówić za pomocą umysłu. W większym stopniu rozwinie zdolności parapsychiczne. Intuicja zostanie silnie uaktywniona.
  Z powodu nowych zdolności umysłowych szczerość stanie się koniecznością. Dzisiaj człowiek ukrywa uczucia i myśli, ale potem nie będzie w stanie tego uczynić. Ujawnią się motywy. Jasne będą wszelkie konszachty. Słyszalne staną się wszystkie myśli. Ludzkość zmieni swe nastawienie na pokojowe – z konieczności. Jak mógłbyś zbliżyć się do kogoś z gniewem i zawiścią w sercu? Wszelkie uczucia i myśli będą przecież natychmiast wyczuwane i słyszane przez innych. Miłość stanie się odpowiedzią na wszystkie problemy. Zmieni się na lepsze podejście człowieka do przyrody. Człowiek będzie kochał planetę i troszczył się o nią; nie będzie jej źle traktować. Pozna nowe sposoby życia na Ziemi oraz zabiegania o jej dobra. Pozostaną na Ziemi enklawy techniki. Ocalała technika zostanie wykorzystana do polepszenia życia na Ziemi. Wojnę i walkę uzna się za coś barbarzyńskiego i archaicznego. Człowieka nie będzie cieszyła żadnego rodzaju destrukcja. Na nowo doceni się życie, poszczególnych ludzi, starych i młodych.
  Wraz ze zmianą gatunku ludzkiego ewolucji ulegnie muzyka, formy sztuki i wierzenia. Miniony wiek pamiętany będzie w pieśni i sztuce. Opowiadać się będzie o nim historie. Stanie się legendą.

  Nowe sposoby wykorzystania energii obydwu słońc zapoczątkują postęp techniczny. Będą nowe sposoby podróżowania, nowe sposoby ogrzewania domów. Zmienią się potrzeby ludzkości. Odkryte zostaną nowe pierwiastki. Wprowadzi się w życie nowe metody porozumiewania się z innymi planetami. Za przyczyną zmian w atmosferze na Ziemi pojawi się nowa szata roślinna, a część starej zniknie. Dzisiejsze rośliny przekształcą się w nowe gatunki. Drzewa przybiorą nowe formy i kształty. Kwiaty będą jadalne. Rośliny nie tylko będą pięknie wyglądać, ale również zaczną się odżywiać innymi metodami niż dotychczas. Rośliny trujące przybiorą inne kolory, aby ostrzegać ludzi. Wody Ziemi płynąć będą w innych kierunkach. Zmniejszy się liczebność ludzi, stąd człowiek gardzić będzie wszystkim, co umniejsza szeregi ludzkie. Człowiek komunikować się będzie nie tylko z duchem, ale i z królestwem zwierząt. Zwierzęta posiadają ogromny zasób wiedzy i nauczą człowieka wiele na temat praw rządzących przyrodą. Pokażą mu, które rośliny i zioła służą za lekarstwa, a które za żywność. Człowiek nauczać je będzie o świecie ducha. We wszystkich dziedzinach przyrody panować będzie duch współpracy. Te zwierzęta, które w przeszłości były mięsożerne, znajdować będą pokarm wśród roślinności. Spadnie spożycie mięsa i nie będzie ono już takim problemem jak dziś. Będą inne zwierzęta bezrozumne, służące za źródło pokarmu.
  Dzięki ocalałym enklawom techniki przetrwa wiele z tego co dobre w dzisiejszym świecie. Dzisiejsza technika stanie się zalążkiem przyszłej, zrodzą się z niej nowe pomysły i koncepcje. W niektórych dziedzinach nauki technologie będą tak odrębne, że trudne do rozpoznania.
  Ciało nauczy się regenerować za pomocą zdolności umysłowych. Ciało zapadać będzie w głęboki sen, w trakcie którego zostanie poddane reenergetyzacji i przeformowaniu komórek w ramach przygotowań do uzdrowienia.
  Istoty pozaziemskie przekażą wiele wiedzy z zakresu sztuki lecznictwa. Nauczą nas na nowo starych, zapomnianych sztuk jak np. sztuki przemieszczania ciężkich bloków skalnych za pomocą sił umysłu. Dzisiaj nazywamy to lewitacją. Umiejętność lewitacji będzie nam pomocna w budowie wielkich hal i miejsc spotkań, we wznoszeniu domu z nowych materiałów i o nowych wymiarach, pomagać nam będzie w przechodzeniu przez rzeki i jeziora oraz w sprowadzaniu materiałów budowlanych z dużych odległości. W nowej erze wykorzystywane będą różne rodzaje energii, takie jak miłość, światło i wiele innych.
  Ziemia stanie się członkiem Wszechświata i zajmie miejsce pośród jego społeczności.”
  http://rbryzi.w.interia.pl/N.html
  Pozdrawiam wszystkich w miłości

 18. Pani Zofia Piepiórka wstawiła na FB bardzo ciekawy link
  http://thehiddenrecords.com/inca-pleiades-inti-punchaco-sun-disc-cuzco-Qorikancha-koricancha-Coricancha.php : „Inca Fragmentation Prophecy”
  Złota mapa Inków pokazuje, że przepowiedzieli oni zjawisko defragmentacji komety ISON…. (niestety tekst jest wyłącznie w j. angielskim)

 19. http://nt.interia.pl/news-co-zostalo-po-komecie-ison-zaczynaja-sie-poszukiwania,nId,1071996
  Co zostało po komecie ISON? Zaczynają się poszukiwania
  Wiele obserwatoriów astronomicznych oraz agencja NASA rozpoczęły poszukiwania i obserwacje pozostałości po komecie C/2012 S1 ISON.

 20. Wczoraj przeczytałam wypowiedź, że podczas gdy ISON oddziałuje energetycznie na cały Układ Słoneczny, w tym na Słońce i dokonuje się nowa kalibracja energetyczna systemu, jednocześnie następuje wyrównanie płaszczyzny równikowej Słońca z płaszczyzną równikową Plejad, Syriusza i całej Drogi Mlecznej. Podaje tę informację, aby każdy mógł ją rozpatrzyć wedle własnej Intuicji. 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s