esencja życia

Życie to nie dar lecz odwieczne prawo. Byliśmy, jesteśmy i będziemy.

19) FALA RĘKI (MANIK): 3. Fala w Tzolkin (11.3 – 23.3.2013) – Siła Uzdrawiania i Siła Dokonań/ Uzdrawianie komórkowe (Deepak Chopra)

Dodaj komentarz

reka1

………………………………..

…………………………………

FALA  RĘKI (MANIK) zaczyna się 11 marca a kończy 23 marca 2013. Kiny Fali Ręki to 27 – 39. Fala Reki  zawiera 1 portal galaktyczny (portale galaktyczne to dni, w których  kosmiczne  energie  spływające  na  Ziemię  są  szczególnie  intensywne; portale  tworzą 2 splecione  sobą  nitki  DNA) –  to  kin: —  39 (23.3. – 13. dzień Fali) – Niebieski  Kosmiczny  Wicher

skanowanie0001

Rys.: Hanna Kotwicka (http://www.maya.net.pl/)

Niebieska Fala Ręki (Manik) jest trzecią Falą w Tzolkin i trzecią w 1. Zamku ( Zamku Inicjacji), który składa się z Fali Smoka, Maga, Ręki i Słońca. W 1. Zamku rozwijamy w sobie fundamentalne zaufanie w sens wydarzeń w naszym życiu (1. Fala), zgłębiamy zrozumienie wartości uczciwości i praworządności (2. Fala), rozpoczynamy proces uzdrawiania duchowego (3. Fala) i uczymy się wybaczania (4. Fala). Energie płynące z Kosmosu na Ziemię w Fali Ręki wspierają procesy samouzdrawiania, pokazując, że należy to robić  z poziomu Ducha, oraz uczą zdolności uzdrawiania innych (poprzez dotyk dłoni, zwykłą obecność w pobliżu chorej osoby lub modlitwę)   Każda choroba na poziomie fizycznym bierze swój początek na poziomie duchowym, na którym rozstrzygają się kwestie naszej wiary, relacji między ego a Wyższym Ja (=Iskrą Bożą), które są w nas, oraz nasze relacje z bliźnimi. Dopiero uporządkowanie sfery duchowej prowadzi do oczyszczenia sfery mentalnej, następnie emocjonalnej, a na samym końcu – do odzyskania równowagi  w zakłóconym przez negatywne myśli i emocje polu elektromagnetycznym, co z kolei powoduje ostateczne uzdrowienie ciała biologicznego. Fala Maga to również najlepszy czas na to, aby uruchomić w sobie Siłę Dokonań, czyli motywację do tego, żeby doprowadzić do końca sprawy, które kiedyś zaczęliśmy i z jakichś względów nie doprowadziliśmy do ich sfinalizowania lub wyjaśnienia.  W Fali Ręki możemy dostać nie tylko potrzebną do tego siłę i determinację, ale również wskazówki, jak to zrobić.

ręka3

W każdej Fali na Ziemię docierają właściwe dla danej Fali Energie Kosmiczne, które wspierają określone procesy duchowe w człowieku, natomiast Pieczęć jest  nośnikiem określonych emocji i cech ludzkiego charakteru i konfrontuje nas zarówno z tymi pozytywnymi jak i negatywnymi aspektami osobowości. Codzienne zdarzenia to sygnały, jakie wysyła nam Życie. W ten sposób uzmysławia nam Ono postępy, jakich dokonaliśmy  w  transformacji  naszego  ego lub ukazuje, nad czym trzeba jeszcze popracować.  Praca  z  kalendarzem  Tzolkin  to  świadoma  praca  z  własnymi  energiami.  Celem  tej  pracy  jest  transformacja  energii  bieguna  cienia  w  energie  bieguna  światła.

BIEGUNY  PIECZĘCI  RĘKI

Biegun  Światła:

— ciekawość  świata

— głód  wiedzy

— cierpliwość  i  wytrwałość  w  doprowadzaniu  spraw  do  końca

— całkowite  oddanie  zadaniu, jakie  się  ma  do  wykonania

— dotrzymywanie  słowa

— dar  uzdrawiania

Biegun  Cienia:

— ignorancja  oraz  brak  zainteresowania  zgłębianiem  istoty  rzeczy, które  dzieją  się  wokół  nas

— rzucanie  spraw  w  kąt  w  połowie  drogi

— brak  konsekwencji  w  działaniu

— robienie  rzeczy  po  łebkach/ bez  większego  zaangażowania

—  rzucanie  słów  na  wiatr —  brak  wiary  w  moc  duchowego  uzdrawiania

ręka2

Terapia  Podróży  Wewnętrznej

Terapia podróży wewnętrznej to metoda terapeutyczna autorstwa Brandon Bays. Metoda ta polega na pozbywaniu sie schorzeń poprzez przepracowanie negatywnych emocji. Osobą stosującą tę metodę, jest pani Anna Mikołajczyk, terapeutka, której „Nieznany Świat” poświęcił artykuł pt. „Duchowa podróż po zdrowie” napisany przez Marię Rojek. Z artykułu dowiadujemy  się, że mistrzynią pani Mikołajczyk jest Dolores Cannon (specjalistka od hipnozy regresyjnej). Praca uzdrowicielska Anny Mikołajczyk polega na „dogrzebywaniu się do duszy chorego”, czyli do podświadomości, gdzie gromadzą się wszystkie negatywne emocje, których wibracje stale zakłócają przepływ życiowej energii, prowadząc w ten sposób do zaburzeń w organach fizycznych. Inspiracją dla pani A. Mikołajczyk do zgłębienia istoty terapii opartej na metodzie podróży  wewnętrznej była książka Brandon Beys pt. „Podróż” . W książce tej autorka opisuje swoje zmagania z chorobą nowotworową. Fragment z artykułu Marii Rojek: „Guz w jej macicy osiągnął wielkość piłki do koszykówki. Ginekolog zalecał natychmiastową operację, jednak Brandon  postanowiła sama uporać się z chorobą. (…) Masażystka Suria pomogła chorej dotrzeć do tego, co kryło się we wnętrzu guza. Niezwykły spokój i zachęta ze strony masażystki pozwoliły zagłębić się Brandon w czarną masę…. i jakby mimochodem pojawiło się wspomnienie z dzieciństwa, które umysł odrzucił jako nieistotne. Za radą Surji, Brandon rozpaliła w ciemności tworu wypełniającego jamę brzuszną małe ognisko. Zaprosiła do niego bohaterów dawnego wydarzenia. Przy ognisku znalazła się sama Brandon – bezradna dziewczynka z rodzicami zasmucona po śmierci jej siostrzyczki. Dusze wyznały sobie wszystko. Brandon poznała żal i rozpacz rodziców, które powodowały, że nieświadomie krzywdzili oni pozostałe przy życiu dzieci. Głos wewnętrzny podpowiedział, by im wszystko wybaczyła. Słowom wybaczenia towarzyszyły łzy i uczucie tak silne, jakby serce miało pęknąć. Po sesji Brandon poczuła, że organizm jest w stanie wrzenia. Brzuch zaczął się zmniejszać, a po miesiącu guz zmalał do rozmiarów 15-centymetrowego melona. Kobieta potrzebowała sześciu tygodni, aby znikł całkowicie.

ręka5

(…) Dr Deepak Chopra, endokrynolog i specjalista w dziedzinie uzdrawiania komórkowego, podczas warsztatów, w których uczestniczyła Brandon, zadał słuchaczom pytanie: ‚skoro komórki wątroby wymieniają się co 6 tygodni, jak to możliwe, że, jeśli zachorujemy na raka wątroby w styczniu, to w czerwcu rak nadal tam jest? Wątroba powinna zregenerować się w tym czasie już kilkakrotnie i składać się z samych nowych komórek.‚ Prelegent wyjaśnił, że za kontynuowanie procesu chorobowego odpowiedzialne są stare wspomnienia, które nazwał fantomowymi. Powielanie chorych wzorców, za którymi kryją się negatywne emocje, można przerwać tylko wtedy, jeśli dotrzemy do nieskończonej inteligencji – mądrości ciała. (…)”

http://kolorowywiatr.wordpress.com/2013/10/31/cierpienie-i-rozwoj/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s