esencja życia

Życie to nie dar lecz odwieczne prawo. Byliśmy, jesteśmy i będziemy.

24) CO DALEJ po 21.12.2012?: Rozdzielanie się światów, dwie Ziemie (Dolores Cannon)/ Nithyananda: „Zestrajanie się z nowa przestrzenią”

2 Komentarze

Według Dolores Cannon w nadchodzących latach dojdzie do stopniowego rozdzielania się światów. Również w jednym z wywiadów Dolores Cannon mówi o „rozdzielaniu się Ziemi na dwie planety”. Na wielu stronach internetowych, w kontekście nadchodzących zmian związanych ze Wzniesieniem też często wspomina się o „rozdzieleniu/rozszczepieniu się światów”. Miałoby ono polegać na tym, że niebawem będziemy się budzić na dwóch różnych  Ziemiach. W następstwie tego zjawiska jedni stwierdzą, że nagle nie ma wśród nich wielu osób: członków rodzin, znajomych itd., że po prostu poznikali. Ci drudzy stwierdzą to samo odnośnie tych pierwszych. Tak więc jedna Ziemia będzie w drodze przemian wchodzić w wyższy wymiar, a na drugiej Ziemi znajdą się dusze zdecydowane kontynuować swoje doświadczenia w trójwymiarowej rzeczywistości lub do tego zmuszone swoją negatywna karmą, którą muszą zneutralizować, aby wydostać się z trójwymiaru..

Biografia i badania prowadzone przez D. Cannon:

DOLORES CANNON (ur.15 kwietnia 1931) światowej sławy hipnoterapeutka, wydawca,prelegent, autorka 17 książek będących uporządkowanym tematycznie zbiorem zapisów z sesji regresji hipnotycznych. Twórczyni autorskiej metody Terapii Uzdrawiania Kwantowego Hipnozą QHHT. Fundatorka wydawnictwa „Ozark Mountain Publishing”.

Dolores Cannon urodziła się 15 kwietnia 1931 w St.Louis, w stanie Missouri w Stanach Zjednoczonych. Żyła i dorastała tam aż do czasu ukończenia studiów w roku 1947. W roku 1951 wyszła za mąż za Johna Cannon’a, pracującego w marynarce US Naval i w zależności od jego zobowiązań podróżowała z nim po świecie. Prowadziła dom i zajmowała się rodziną jako żona oficera marynarki przez lata 50-te i 60-te aż do roku 1968 kiedy kilka ważnych wydarzeń całkowicie  nie odmieniło kursu jej życia. W latach 60-tych John odbył kurs hipnozy. Małżonkowie zaczęli czytać istniejącą w tym czasie na rynku w Stanach literaturę ( „The Search for Bridey Murphy”  Morey’a Bernsteina, „The Enigma of Reincarnation”  Brada Steigera, „The Search for the Girl with the Blue Eyes”  Jessa Stearna) oraz eksperymentowali stosowanie hipnozy w gronie przyjaciół i znajomych. W tamtym czasie Dolores i Johny stosowali jedynie proste sesje hipnotyczne do usuwania nałogów. Pierwszy raz spotkali się bezpośrednio ze zjawiskiem reinkarnacji w roku 1968 kiedy razem z mężem zostali poproszeni przez jednego z lekarzy bazy marynarki, stacjonującego w Teksasie, o wspomożenie procesu leczenia jednej z jego pacjentek. Kobieta ta, kompulsywnie objadała się, była bardzo otyła,  miała wysokie ciśnienie krwi i poważną chorobę nerek. Lekarz chciał za pomocą hipnozy pomóc pacjentce zrelaksować i w ten sposób wspomóc terapię. W połowie sesji hipnotycznej kobieta niespodziewanie zaczęła opisywać sceny z poprzedniego życia, w którym była wyzwoloną kobietą z gangu, żyjącą w Chicago w „szalonych” latach 20-tych.

fsdgdfgdgegege

Dolores i Johny obserwowali jak kobieta dosłownie zmienia się w osobę o innej osobowości, manierach i wypowiada się zupełnie inaczej. Pomimo, że to było bardzo dziwne i nie wiedzieli zupełnie co w takim przypadku robić, zdecydowali się kontynuować sesję i zobaczyć co mogą jeszcze może się zdarzyć. Przez następnych kilka miesięcy, Dolores i Johny wprowadzali kobietę w regresję odkrywając pięć różnych, odrębnych poprzednich żyć aż do istnienia w formie  kiedy została stworzona przez Boga. Kompletny opis tego wydarzenia został opisany w pierwszej książce jaką napisała Dolores w roku 80-tym, a która była wydana wiele, wiele lat później: „Five Lives Remembered (2009) [„Pięć Zapamiętanych Wcieleń”] W tym samym roku 1968 Johny omal nie zginął w poważnym wypadku samochodowym spowodowanym przez pijanego kierowcę. Pozostał przy życiu, ale już na zawsze został przykuty do wózka inwalidzkiego i musiał przeszedł na rentę. Mając bardzo ograniczone środki rodzina Cannonów przeniosła się do Arkansas. W tym trudnym okresie regresje hipnotyczne zostały przerwane, a Dolores skupiła się na opiece nad mężem i na wychowywaniu czwórki dzieci. Dopiero pod koniec lat 70-tych, gdy dzieci dorosły i wyprowadziły się z domu Dolores wróciła do hipnozy. Początkowo najważniejszym tematem były regresje w poprzednie wcielenia. Dolores nagrywała sesje, a następnie starannie weryfikowała uzyskane informacje. Z czasem w trakcie sesji ludzie zaczęli przekazywać coraz to nowe informacje, daleko wykraczające poza typowe, ‚ziemskie’ wcielenia. Dolores Cannon segregowała je, zbierała zapisy z sesji tematycznie i wydawała w postaci książek. W miarę przeprowadzania sesji hipnotycznych Dolores Cannon odkryła, że przez klientów często przemiawia Wyższa Świadomość. Początkowo nazwała ją „Podświadomością”, a obecnie nazywa SC od SuperConcious-Superświadomości.

kolorowa kula

We wstępie do jednej z ostatnich książek Dolores Cannon napisała:

„Teraz wiem, że jest to największa moc jaka istnieje. Zawiera całą wiedzę o wszystkim co kiedykolwiek było i co kiedykolwiek będzie. Tak więc, może odpowiedzieć na wszystkie pytania klienta i dać mu cudowne rady.  Rady, których ja nigdy nie byłabym zdolna udzielić. Odkryłam, że „to” wie wszystko o wszystkich. Nie ma żadnych sekretów, więc bez wątpienia może pomóc, ponieważ dostrzega większy obraz. Zaczęłam dostrzegać w tym cudowną i budzącą respekt zdolność do natychmiastowego uzdrawiania. Stało się to najważniejszym elementem mojej pracy i jest tym, czego nauczam na całym świecie. „Oni”  mówili kiedyś, że to  terapia przyszłości. Teraz mówią, że to jest terapia na Teraz. Odkryłam, że SC mają odpowiedzi na wszystko. To jest potężne i wielkie, i jest całkowitą miłością. Dlaczego nie pracować z czymś takim? Zdejmuje to cały ciężar ze mnie, terapeuty.  Muszę tylko zadawać odpowiednie pytania i siedzieć obserwując magię. I widzę jak cuda się zdarzają każdego dnia w moim gabinecie. Moi studenci z całego świata również donoszą o podobnych cudach. Czuję więc, że znaleźliśmy coś o ogromnym znaczeniu. Z  tego też czerpię informacje do moich książek.”

Dolores Cannon stworzyła własną metodę terapeutyczną, którą nazwała: QHHT Quantum Healing Hipnosis Therapy – Terapię Uzdrawiania Kwantowego Hipnozą. Naucza jej od roku 2000 na swoich autorkich kursach prowadzonych na całym świecie.

Żródło: http://www.mikoterapie.pl/?page_id=1508

Moją uwagę w wypowiedzi Nithyanandy zwrócił aspekt związany z psychiką człowieka. Powoli, ale niebłaganie odchodzi obecna rzeczywistość, stale rosną wibracje Ziemi. Ludzie mocno w tej rzeczywistości zakotwiczeni tracą w ten sposób fundament. To wywołuje podświadomy strach, a strach jest przyczyną agresji lub depresji. Dlatego tak ważne w obecnych czasach jest higiena myśli i emocji, tzn. generowanie tych dobrych i pozytywnych, których wibracje współgrają ze stale podnoszącymi się wibracjami ziemi. Generowanie w sobie pozytywnych uczuć i myśli pozwala nam nawiązać kontakt z naszymi ciałami subtelnymi.

Ważne  jest  przy  tym  „odkotwiczanie  się” od  rzeczywistości  opartej  na  stałym  szumie  informacyjnym, w  której  bombardowani   jesteśmy  niezliczoną  ilością  newsów, tzn. pozbywanie  się  zbędnych, bezproduktywnych myśli, które  zaśmiecają  nasz  umysł  i  sprawiają, że  nie  możemy  znaleźć  wewnętrznego  spokoju  i  skupić  się  na  rzeczach  istotnych.

Dążąc  do  oświecenia, automatycznie  emanujemy  na  zewnątrz  energię  o  określonych  częstotliwościach, która  motywuje  wszystkich  tych, którzy  też  mają  w  sobie  wolę  dostrajania  się  do  coraz  wyższych  energii  kosmicznych  płynących  z  subtelniejszych, „wyższych”  poziomów  rzeczywistości  i  które  coraz  silniej  oddziałują  na  życie  na  Ziemi.  Rok  2012  to  ostatni  etap  świadomego  przygotowania  do  wejścia  w  nową  Epokę  Serca, która  zgodnie  z  Długą  Rachubą  Majów  rozpocznie  się  21.12.2012.

NIE  BĘDZIE  ŻADNEJ  WOJNY  O  GLOBALNYM  ZASIĘGU (przynajmniej na tej Ziemi, która ma przechodzić na wyższy poziom świadomości, natomiast wciąż będą rozgrywać się konflikty lokalne, mniejsze lub większe, ale nie obejmą całego globu i z upływem czasu ostatecznie i bezpowrotnie się „wypalą”. Nad tym czuwa „Góra”, przejście ludzkości na wyższy poziom świadomości odbędzie się według innego scenariusza niż ten przepowiadany przez wszystkich tych, którzy pragną chaosu, sensacji, destabilizacji, anarchii i zniszczeń na tej pięknej planecie. Nie dajmy się wciągnąć w ten scenariusz!

Reklamy

2 thoughts on “24) CO DALEJ po 21.12.2012?: Rozdzielanie się światów, dwie Ziemie (Dolores Cannon)/ Nithyananda: „Zestrajanie się z nowa przestrzenią”

 1. Reinkarnacja – genialne kłamstwo szatana

  Aż 32 proc. Polek i Polaków wierzy w reinkarnację. I jest to najwyższy odsetek na kontynencie! Dlatego w szczególności tym „transkulturowym” katolikom polecamy ten tekst. S. Michaela Pawlik w latach 1967 – 81 przebywała w Indiach jako świecka pielęgniarka. To co tam przeżyła całkowicie zburzyło jej idyliczne wyobrażenia. Z własnego doświadczenia przekonała się jak bardzo niebezpieczne i złudne są uroki duchowości Wschodu z wiarą w karmę, dharmę i reinkarnację.
  http://www.fronda.pl/a/reinkarnacja-genialne-klamstwo-szatana,16585.html

  • — „W Wedach – indyjskich księgach świętych znajdują się poglądy religijne, które są podstawą wiary w reinkarnację. Według tych wierzeń Bóg nie jest osobą lecz nieosobową energią, którą trzeba czcić w planetach, siłach przyrody, zwierzętach a także w ludziach o wyjątkowych cechach i zdolnościach. Ta sama boska energia jest w każdym żywym organiźmie. Nie ma więc zasadniczej różnicy pomiędzy człowiekiem i zwierzęciem.”
   Nie czcić, a po prostu szanować. Szacunek należy się każdej formie życia, również zwierzętom.
   — „Wiara w reinkarnację znosi odpowiedzialność i wolną wolę człowieka.”
   Skąd taki wniosek? Jest wręcz przeciwnie. Wiedza na temat inkarnacji pozwala zrozumieć głębokie powiązania, jakie istnieją między różnymi zdarzeniami, pomaga pojąć zasadę przyczyny i skutku i na tej podstawie przejąć pełną odpowiedzialność za własne czyny.
   — „Ponieważ, według teorii reinkarnacji, człowiek zbawia się sam, własnym wysiłkiem poprzez ćwiczenia różnych form jogi, medytację i kolejne wcielenia, w konsekwencji taka duchowość prowadzi to do skrajnego egocentryzmu i całkowitej obojętności na potrzeby innych.”
   Dlaczego wysiłek ma prowadzić do egocentryzmu?
   — „Teoria reinkarnacji pozbawia człowieka poczucia grzechu i zdolności rozróżniania dobra od zła.”
   Równie dobrze można powiedzieć o wierze w jedno życie, że demoralizuje, bo przekonanie,że żyje się tylko raz popycha człowieka do korzystania z życia pełnymi garściami bez oglądania się na innych.
   — „Według tych wierzeń cierpienie zawsze spowodowane jest złą karmą, dlatego rzeczą bezsensowną jest pomaganie osobie cierpiącej ponieważ ona sama musi wypracować sobie lepszą karmę.”
   Właśnie dlatego, że cierpienie spowodowane jest złą karmą wynikającą z egoistycznego postępowania, dopinguje to do zmiany swojej postawy, tak aby wydostać się z koła cierpień poprzez miłość do bliźniego, pomoc i współczucie.
   Dla własnych egoistycznych i wypaczonych celów można wykorzystać praktycznie każdą religię. Świadczy o tym historia ludzkości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s