esencja życia

Życie to nie dar lecz odwieczne prawo. Byliśmy, jesteśmy i będziemy.

14) FALA SMOKA (IMIX): 1. Fala w Tzolkin (13.2. – 25.2.2013) – Siła Początku oparta na Sile Zaufania i Wiary

4 Komentarze

Drache

FALA SMOKA (IMIX) zaczyna się 13 lutego a kończy 20 lutego 2013. Kiny Fali Smoka to 1 – 13. Fala Smoka ma 1 portal galaktyczny (portale galaktyczne to dni, w których  kosmiczne  energie  spływające  na  Ziemię  są  szczególnie  intensywne; portale tworzą 2 splecione ze sobą nitki DNA):

  1 (13.2. – 1. dzień Fali) – Czerwony  Magnetyczny  Smok

skanowanie0001

Rys.: Hanna Kotwicka (http://www.maya.net.pl/)

Czerwona Fala Smoka (Imix) jest pierwszą Falą w Tzolkin i pierwszą w 1. Zamku ( Zamku Inicjacji), który składa się z Fali Smoka, Maga, Ręki i Słońca. W 1. Zamku rozwijamy w sobie fundamentalne zaufanie w sens wydarzeń w naszym życiu (1. Fala), rozwijamy zrozumienie wartości uczciwości i praworządności (2. Fala), rozpoczynamy proces uzdrawiania duszy (3. Fala) i uczymy się wybaczania (4. Fala). Fala Smoka to Fala, której energia wspiera pierwsze kroki w procesie transformacji duchowej, dlatego jest to najlepszy czas, aby obudzić w sobie wiarę w świat spirytualny istniejący poza rzeczywistością materialną – jedyną, jaka jest dostępna dla naszych pięciu fizycznych zmysłów. Siły Kosmiczne płynące na Ziemię w trakcie trwania Fali Smoka pomagają uaktywnić w sobie wolę, która prowadzi do zmiany nastawienia wobec spraw duchowych i podejścia do tego, co dzieje się wokół nas. Okres Fali Smoka to czas, w którym Energie Kosmiczne sprzyjają budowaniu w sobie zaufania do Prasiły (= Praźródła/ Wyższej Instancji/ Boga), która sprawuje pieczę nad wszystkim, co istnieje we wszechświecie oraz wspierają rozwijanie w sobie ufności w sens wszelkich zdarzeń, tzn. w to, że nic nie dzieje się przez przypadek i ma swoje głębsze, logiczne przyczyny, które wynikają ze sprawiedliwych i wszechobecnych Praw Kosmicznych, takich jak: Prawo Wolnej Woli i Prawo Rezonansu, i że nigdy nie jesteśmy sami i możemy liczyć na pomoc z „Góry” w naszych zmaganiach.

Drache3

Nawet najbardziej bolesne czy wręcz dramatyczne zajścia w naszym życiu nie wynikają z obojętności Boga na krzywdy tego świata, tylko są konsekwencją naszych przeszłych działań opartych na wolnej woli zarówno w tym jak i w poprzednich wcieleniach i jednocześnie stanowią szansę na uzdrowienie duszy. Fala Smoka wspiera nas w otwarciu się na tą prawdę (5. Fala Wędrowca pozwala nam skojarzyć konkretne cechy charakteru odnoszące się do naszej osobistej historii karmicznej/ 17. Fala Księżyca pomaga przypomnieć sobie konkretne inkarnacje). Żeby przystąpić do uzdrawiania duszy, trzeba najpierw przyznać się przed samym sobą do ciemnych stron własnej osobowości. I właśnie energie Fali Smoka pozwalają znaleźć w sobie odwagę  do tego ( w następnych Falach stopniowo nazywamy rzeczy po imieniu, a cały proces staje się coraz głębszy i bardziej szczegółowy). Tak więc Fala Smoka to dobry czas na otwarcie się na świat spirytualny, zainicjowanie drogi rozwoju duchowego i na odnalezienie w sobie zaufania do Losu, na zapoczątkowanie konfrontacji z mrocznych stronami swojego ego i rozpoczęcie uzdrawiania duszy, a z drugiej strony uwierzenie we własne siły pozwalające na uruchomienie i dokonanie tych wszystkich procesów. Siła zaufania do Wyższej Instancji to fundament, na którym opiera się cały proces transformacji duchowej i związane z tym sukcesywne „oczyszczanie” ego w kolejnych pozostałych Falach.

Drache4

W każdej Fali na Ziemię docierają określone, właściwe dla danej Fali Kosmiczne  Energie, które wspierają określone procesy duchowe w człowieku, natomiast Pieczęć jest  nośnikiem określonych emocji i cech ludzkiego charakteru i konfrontuje nas zarówno z tymi pozytywnymi jak i negatywnymi aspektami osobowości.

BIEGUNY  PIECZĘCI  SMOKA

Codzienne zdarzenia to sygnały, jakie wysyła nam Życie. W ten sposób uzmysławia nam Ono postępy, jakich dokonaliśmy  w  transformacji  naszego  ego lub ukazuje, nad czym trzeba jeszcze popracować.  Praca  z  kalendarzem  Tzolkin  to  świadoma  praca  z  własnymi  energiami.  Celem  tej  pracy  jest  transformacja  energii  bieguna  cienia  w  energie  bieguna  światła.

Biegun  Światła:

— niezachwiana wiara w  Wyższy Porządek rzeczy

— przekonanie, że mamy Opiekunów Duchowych, do których możemy sie zwrócić o radę i pomoc

— ufność w sens wydarzeń w naszym życiu i Opatrzność

— akceptacja tego, co przynosi nam Los i gotowość do wyciągania z bolesnych zdarzeń wniosków na przyszłość

— serdeczność i ciepło

— dobroduszność

— otaczanie innych opieką;  troska o dobro innych

— matczyne ciepło i opiekuńczość

— umiejętność dawania innym poczucia bezpieczeństwa

— zdolność do podtrzymywania innych na duchu

Drache5

Biegun  Cienia:

— brak wiary w istnienie Wyższej Instancji i świata  pozamaterialnego

— poczucie bycia zapomnianym przez Boga i świat duchowy (jeśli istnieją)

— przekonanie, że wszystko, co sie dzieje, to przypadkowego zrządzenia losu

— bunt wobec niełaskawego Przeznaczenia

— „lodowate” serce

— zostawianie innych w potrzebie

— tendencja do działania na szkodę innych

— destrukcyjność

— dołowanie innych

— trudność w nawiązywaniu serdecznych relacji z bliźnimi

— wyniosłość

Drache6

Transformacja  Bieguna  Cienia  w  Biegun  Światła:

Nawet jeśli twoje małe ego cierpi, zaufaj bezwarunkowo w to, że dostajesz od życia zawsze to, co potrzebuje w danej chwili twoja dusza, która  w przeciwieństwie do twojego niższego ja, pragnie i szuka prawdziwego, trwałego szczęścia. Uwierz, że poza rzeczywistością, która postrzegasz wokół siebie, istnieją jeszcze inne wymiary bytu i że nigdy nie jesteś pozostawiony sam sobie. Masz Duchowych Opiekunów i Nauczycieli. Obudzenie w sobie wiary wymaga świadomego Aktu Woli, często wbrew temu, co podpowiada nam rozum. Dopiero narodziny wiary otwierają człowieka na Wyższe Światy. Przestań bać się mrocznych stron swojej osobowości lub przestań spychać je w podświadomość  dla pozornego spokoju. Zdobądź się na odwagę i wydobądź je na światło dzienne po to, aby zacząć je uzdrawiać.

Fala Smoka otwiera na świat duchowy, natomiast w Fali Łącznika następuje zintegrowanie w nas wymiaru duchowego na głębszym poziomie.

51g

Wszystkie zdarzenia w danej Fali należy analizować pod kątem jej energii, gdyż wszystko, co nas spotyka w określonej Fali, służy transformacji Bieguna Cienia w Biegun Światła Pieczęci, która jej (=tej Fali) patronuje. Istnieje pełna synchronizacja między Energiami płynącymi na Ziemię z Kosmosu w określonym czasie a tym, co dzieje się w danej chwili czy w danym okresie naszego życia. To oznacza, że zawsze dostajemy wsparcie z „Góry” w postaci Energii, które są pomocne w pokonywaniu problemów i wyzwań, a którymi jesteśmy konfrontowani przez Los. To, czy z nich skorzystamy, zależy od naszej wolnej woli.

…………………………………………………………..

DATY  FAL  W  CYKLU  TZOLKIN (31.10.2013 – 17.7.2014)  UMIESZCZONE  SĄ  NA  PRAWYM  MARGINESIE. RÓWNIEŻ  WPISY, W  KTÓRYCH  ZNAJDUJĄ  SIĘ  DOKŁADNIEJSZE INFORMACJE  NA  TEMAT  POSZCZEGÓLNYCH  FAL, WYSZCZEGÓLNIONE  ZOSTAŁY  NA  PRAWYM  PASKU  WITRYNY.

Reklamy

4 thoughts on “14) FALA SMOKA (IMIX): 1. Fala w Tzolkin (13.2. – 25.2.2013) – Siła Początku oparta na Sile Zaufania i Wiary

  1. Dobrze że przypomniałaś ze smoki to nie tylko wysysające energie gady a la Icke ale potrafią być bardzo ciepłe i opiekuńcze. Pozdrawiam ❤ 🙂

  2. Ta strona daje motywacje do pracy z kalendarzem Majów. Ciekawie i prosto wszystko opisane. Dzięki 🙂

  3. Witam.Ja jestem Imix 🙂 Pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s