esencja życia

Życie to nie dar lecz odwieczne prawo. Byliśmy, jesteśmy i będziemy.

2) Brak szacunku dla życia – prosiaczki katowane na farmie/ Ubój rytualny

9 Komentarzy

Brak szacunku dla życia to wyraz ułomności duchowej. Ci, którzy znęcają się nad zwierzętami, są oddaleni od swojego Wyższego Ja o lata świetlne:

Tiger and pig snooze at Sriracha Tiger Zoo

Ujawniono  wstrząsający  film  ze  zwierzętami:

Organizacja Mercy For Animals działająca na rzecz praw zwierząt przeprowadziła śledztwo, którego wyniki są wstrząsające. Jeden z działaczy podszył się pod pracownika farmy świń w Pensylwanii, by nagrać film na temat warunków panujących w hodowli.

Pracownicy farmy codziennie kastrują od 100 do 500 prosiaków. Odbywa się to bez znieczulenia i w bardzo brutalny sposób. Mały prosiaczek podnoszony jest za ogon, skalpelem jest rozcinana moszna i gołymi rękami usuwane są jądra. Czasami kastracja nie przebiega pomyślnie, ale gdy któryś z narządów wewnętrznych jest przypadkiem uszkadzany wtedy takie zwierzę przeznaczone jest do likwidacji.

Rzut prosiaczkiem

Nie ma mowy o jakiejkolwiek opiece weterynaryjnej. Małe prosiaczki, które są chore, bądź ich kastracja się nie powiodła skazane są na powolną śmierć. Pracownicy wrzucają je do specjalnego pojemnika gdzie mają zostać one zagazowane. Ze względu na oszczędności zwierzęta uśmierca się dopiero gdy kosz jest pełny, czyli pod koniec dnia. Na kosz nakładany jest specjalny rękaw, przez który wpuszczany jest dwutlenek węgla. Wystarczy 5 min by uwolnić zwierzęta od cierpień, czasem pracownicy przerywają gazowanie pomimo, że w koszu wciąż znajdują się żywe zwierzęta. – To niezwykle okrutne, ale tak właśnie się tu pracuje – mówi jeden z pracowników farmy.

Pracownicy często „zabawiają” się małymi prosiakami. Traktują je niczym piłkę, którą można rzucić w kierunku kolegi. Wydaje się to świetną zabawą – Tylko uważaj, by nikt z obrońców praw zwierząt cię nie zobaczył! – wykrzykują do siebie. Gdy prosiak jest transportowany do kosza, w którym będzie zagazowany często zwierzę piszczy i próbuje się wyrwać. pracownicy uderzają nim o ścianę, by go ogłuszyć. Otępiałe zwierzę zamiera, ale wciąż oddycha. Na swój koniec przyjdzie mu czekać w „koszu śmierci” jeszcze przez kilka godzin.

„Szczotka” ze szpicami

Każda dorosła świnia musi być oznakowana. Używa się do tego klipsów nakładanych na uszy. By przebić świńskie ucho specjalny dziurkacz wycina w nim otwór wielkości małej monety – wtedy dopiero można założyć klips z oznaczeniem. Zwierzęta są oznaczane przy pomocy „tatuaży”, na których widnieje kolejny numer zwierzęcia. Na długim kiju znajduje się specjalna szczotka z kilkudziesięcioma ostrymi szpicami. Pracownik macza szczotkę w farbie i energicznym ruchem zadaje cios zwierzęciu w tułów tak, by szpice wbiły się głęboko w skórę pozostawiając ślad.

W magazynach, gdzie znajdują się lochy sytuacja wcale nie wygląda lepiej. Świnie są trzymane w wąskich boksach, metalowe pręty z dwóch stron uniemożliwiają im ruchy. Zwierzę ma możliwość zrobić jedynie krok do przodu i do tyłu. Metalowe pręty krępujące możliwość ruchu są ponadgryzane przez świnie. Maciory spędzają w tych boksach całe swoje życie. Jedyna odległość jaką pokonają to kilkanaście metrów do pomieszczenia, gdzie będą zaszlachtowane.
Zanim locha zostanie przeniesiona do klatki porodowej jest myta przy użyciu specjalnego sprzętu. Zwierzę jest spryskiwane gorącą wodą pod ogromnym ciśnieniem, potem polewane przemysłowym detergentem. Wszystko odbywa się gdy zwierzę jest unieruchomione w specjalnych „szczypcach”, które uniemożliwiają ucieczkę. Strumień wody jest tak silny, że zwaliłby z nóg dorosłego człowieka.

Doniesienia organizacji Mercy For Animals poruszyły wiele autorytetów i naukowców zajmujących się zwierzętami.

pies Krokus

„Byłem zszokowany brutalnością”

– Byłem zszokowany tym, w jaki sposób pracownicy traktują zwierzęta. Kastracja przeprowadzana w ten sposób musi być dla zwierząt bardzo bolesna – komentuje Nedim C. Buyukmihci, emerytowany profesor medycyny weterynaryjnej Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis. – Mogę stwierdzić, że pracownicy zachowywali się bardzo brutalnie. Na tej konkretnej hodowli zupełnie nie dbano o komfort zwierząt – powiedział Buyukmihci.

Film poruszył również Rollina Bernarda, profesora z Animal Science w Colorado State University. Bernard był głównym architektem prawa federalnego dotyczącego ochrony prawa zwierząt laboratoryjnych. – Metoda gazowania zwierząt jest powszechna w tej branży. Przerażające jest to, jakiego stresu doświadczają uśmiercane w ten sposób zwierzęta. Film ujawniony przez Mercy For Animals pokazuje skandaliczne praktyki kastrowania prosiaków bez znieczulenia, co jest niedopuszczalne – powiedział Rollin Bernard.

W Pensylwanii prowadzenie takich hodowli jest zupełnie legalne, nie ma jednak żadnego prawa regulującego metody stosowane przy produkcji mięsa.

Wstrząsający film ujawniony przez Mercy For Animals jest dostępny na kanale wideo organizacji.

Organizacja z Chicago działa również na rzecz wegetarianizmu, poprzez internet można wesprzeć ich działalność.

Autor:  Marcin  Kulka

Źródło poniższego  tekstu: http://www.maya.net.pl , autor: HANNA  KOTWICKA

“27 listopada (1 Akbal/Noc) Trybunał Konstytucyjny orzekł ustawę o uboju rytualnym za niezgodną z Konstytucją RP. Zaraz po tym branżowy portal argentyńskich handlarzy mięsem umieścił serię wyjątkowo oszczerczych tekstów pod adresem Polski i Polaków: Te szumowiny udają, że przejmują się cholernymi zwierzętami…, Polscy kolaboranci zakazują koszernego jedzenia… itd. Polskie MSZ zażądało sprostowania i przeprosin. Bezskutecznie. W środę, 28 listopada 2012 (2 Kan/Ziarno), były minister rolnictwa ze stoickim spokojem oświadczył w radio ZET, że kwestia prawna jest taka, że ubój rytualny będzie dopuszczalny od 1 stycznia 2013 roku zgodnie z rozporządzeniem Unii Europejskiej. Co tam cierpienie zwierząt, liczy się ekonomia (dochód 1,2 mld zł rocznie). Na koniec dodał: Dzisiaj nie jesteśmy w stanie rozstrzygnąć do końca, czy ubój z ogłuszeniem jest bardziej humanitarny niż ubój bez ogłuszenia. Każdy ubój jest niehumanitarny, jest to zabijanie zwierząt i nie da się zmierzyć cierpienia. Panie Sawicki, zapewne nie słyszał pan o KARMIE i hormonie strachu (ACTH), więc pan nie wie, jakie nieszczęścia ściągacie na Polskę i ludzi, forsując ubój rytualny. Zwierzę to istota, która tak samo jak człowiek odczuwa ból, jest jednak w gorszej sytuacji od człowieka – nie może wezwać pomocy. Zakaz uboju rytualnego w niczym nie narusza praw mniejszości wyznaniowych w Polsce. Spożycie mięsa koszernego jest u nas znikome, można je bez problemu sprowadzić z zagranicy. Wdrażając postanowienia Brukseli, nasi „zunifikowani” decydenci próbują zasłaniać się nadrzędnością prawa unijnego nad prawem krajowym – ale nie nad Konstytucją RP (!). Jedni mogą, inni nie. Niemcy nie raz pokazali Brukseli, że prawo niemieckie ma wyższość nad prawem wspólnotowym i nie tylko w kwestii GMO, ochrony naturalnych pasz czy nasion, ale nawet obrzędów religijnych (zakaz obrzezania dzieci). We Francji ustawowo zabroniono uczennicom noszenia chust na głowach i symboli religijnych. Ubój rytualny  to największy akt barbarzyństwa. Zwierzę krztusi się krwią i treścią żołądka, która wlewa mu się do przeciętej tchawicy; jest przytomne nawet dwie minuty. W polskich rzeźniach, które mają certyfikat uboju rytualnego, dla krów stosuje się obrotowe klatki ubojowe. Zwierzę przed podcięciem gardła obracane jest do góry nogami, co ułatwia pracę rzeźnikowi. Jak wynika z badań – powoduje to skrajny stres i cierpienie. Organizacje pozarządowe apelują do posłów i rządu, by ubój rytualny nie był w Polsce legalizowany. TOK FM ujawniło, że posłowie PSL zbierają w Sejmie podpisy pod projektem ustawy. Rząd jeszcze przed końcem roku, zamierza uruchomić szybką ścieżkę legislacyjną, by zalegalizować ubój rytualny. Podczas głosowania ma obowiązywać dyscyplina partyjna. Tym samym sumienie posłów PO-PSL zostanie zagłuszone, a oni sami zredukowani do poziomu bezwolnych kreatur. Standardowo kara za złamanie dyscypliny partyjnej to 1000 zł. To SKANDAL.” (koniec cytatu)

STOP OKRUCIEŃSTWU WOBEC ZWIERZĄT:

Reklamy

9 thoughts on “2) Brak szacunku dla życia – prosiaczki katowane na farmie/ Ubój rytualny

  1. Jedni znęcają sie nad zwierzętami, inni leczą je. Kerstin Helming, niezwykła kobieta, pomaga zwierzętom i komunikuje się z dusza zwierzat. „Ta miłość zmieni świat”, ten artykuł warto przeczytać http://www.wrozka.com.pl/archiwum/2002/08/4100-ta-milosc-zmieni-swiat

  2. Witaj,Kristian 🙂
    Jestem całym sercem z demonstrantami. Ubój rytualny to bestialski proceder. Ja ze swojej strony wysyłam intensywne myśli do posłów, aby nie głosowali za tak barbarzyńską ustawą i proszę wszystkich tych, którzy zaglądną na moją stronę przed głosowaniem, aby uczynili to samo! Może zdarzy się jakiś cud?! Inaczej niełatwo będzie żyć z tą myślą. Poza cierpieniem żywych istot, które jest tu najistotniejsze, doszłoby do jeszcze gorszego energetycznego skażenia miejsc, w których ubój rytualny by się odbywał. a o tym, jakie mogą być konsekwencje takiego skażenia, napomknęłam we wpisie 47 w związku z powodziami.

  3. Przyłączam się do tego protestu. Do Twoich myśli Monmaria 🙂

  4. Doceniam to i serdecznie pozdrawiam 🙂 🙂

  5. Parę lat temu przeszłam na wegetarianizm a jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości to „dedykuję” mu ten drastyczny film

  6. Na FB w grupie „Jedność” (https://www.facebook.com/groups/283356091731233/ ) pojawił się link wstawiony przez Krystiana Hordyjewicza (https://www.facebook.com/krystian.hordyjewicz) do strony: http://walczymy.blog.onet.pl/2009/01/21/miesozerstwo/ . Nigdy dość zwracania uwagi na okrucieństwo, z jakim traktowane są zwierzęta – czujące istoty (niektóre z nich, jak świnie, bardzo inteligentne!) – przeznaczone na ubój.

  7. tego nie da sie ani czytac i tym bardziej ogladac 😦 masakra!!!!!!!!!!!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s