esencja życia

Życie to nie dar lecz odwieczne prawo. Byliśmy, jesteśmy i będziemy.

48) FALA MAŁPY (CHUEN) – 11. Fala w Tzolkin (23.6-5.7.2013/ Wysokie częstotliwości a struktura nerwów/ Hunab Ku – Alkione – Słońce – Ziemia/ Transmutacja DNA/ Aktywność Słońca – dziura koronalna/ Przesilenie letnie 2013 – początek fizycznej manifestacji potencjału duchowego

9 Komentarzy

orangutanek

FALA  MAŁPY (CHUEN) zaczyna się 23 czerwca i trwa do 5 lipca. Obejmuje kiny  131 – 143. W Fali tej, podobnie jak w poprzedzającej ją Fali Zwierciadła, nie występują żadne portale. A jednak  zajmuje ona szczególne miejsce w kalendarzu Tzolkin. Pięć pierwszych kinów Fali Małpy (131-135) wraz z pięcioma ostatnimi kinami poprzedniej Fali Zwierciadła (126-130) tworzą razem centralną część Tzolkin: 10-kinową „kolumnę” umiejscowioną dokładnie w środku kalendarza, między 10-kinowymi „kolumnami” portali Fali Węża i Fali Ziarna wchodzącymi w skład  nici DNA:

skanowanie0001

Rys.: Hanna Kotwicka (maya.net.pl)

W Fali Małpy dominują energie, które wspierają lekkość bycia, magię życia, zdolność współodczuwania i które pomagają odróżniać rzeczy prawdziwe od iluzorycznych. Tak więc jest to najlepszy czas na transformację negatywnych myśli i emocji na czele ze strachem w radość oraz na to, aby nauczyć się cieszyć drobnymi rzeczami i znaleźć  w nich magię chwili. To dobry czas, aby sprawdzić poziom swojej wrażliwości na cierpienie innych istot i wreszcie odpowiedni moment, żeby nauczyć się odróżniać rzeczy wartościowe od „pustych”.

Falę Zwierciadła oraz Falę Małpy łączą tematy, które jako całość dotykają najistotniejszych aspektów naszego życia. Fala Zwierciadła to siła wspierająca autentyczność i szczerość w człowieku, Fala Małpy to m.in. siła pomagająca odróżniać treści prawdziwe od iluzorycznych. „Zwierciadło” zdziera maski z ludzkich twarzy, „Małpa” oddziela ziarno od plew – informacje prawdziwe i wartościowe od iluzorycznych. Codziennie jesteśmy zalewani tekstami z gazet, internetu i telewizji. Trzeba nauczyć się wybierać to, co służy naszemu rozwojowi spirytualnemu.

To nie przypadek, że kiny tych Fal poruszających aspekty PRAWDY tworzą centralną „kolumnę” Tzolkin.

BIEGUNY  PIECZĘCI MAŁPY

Transformacja bieguna cienia Pieczęci Zwierciadła w biegun światła wymagała wyjątkowej odwagi. Transformacja bieguna cienia Pieczęci Małpy w biegun światła wymaga motywacji, konsekwencji i wytrwałości, gdyż przetransformowanie negatywnych emocji w wibracje radości i utrzymanie w sobie poczucia lekkości, szczególnie jeśli człowiek tkwi w trudnej sytuacji, ma sporo problemów na głowie i w związku z tym, nie ma konkretnych powodów, aby się cieszyć, jest prawdziwym wyzwaniem.

1e-1e-1e

 Biegun  Cienia:

— zbyt  poważne  traktowanie   rzeczy  błahych

— poczucie, że  życie  jest  zbyt  ciężkie, czasami  wręcz  nie  do  zniesienia

— dostrzeganie  wokół  siebie  tylko  dramatów

—  ciągłe  bycie  ponurym  i przygnębionym

— sarkazm, cynizm

— zamknięcie  się  w  sobie, skrytość

— poczucie  wstydu

— bojaźliwość

— przewrażliwienie  na  własnym  punkcie

— wyolbrzymiona  samokrytyka, która utrudnia funkcjonowanie w codziennym życiu

— obojętność  na  krzywdę  innych

Biegun  Światła:

— wewnętrzna  lekkość  i  radość  życia

—  pogoda  ducha

— entuzjazm;  umiejętność  fascynacji  i  zachwycania się

— poczucie  humoru

— umiejętność  śmiania  się  z  samego  siebie

— zdolność  wybaczania  sobie ( nie  mylić  z  niefrasobliwością  i  brakiem  poczucia  przykrości, że kogoś  się skrzywdziło)

— zdolność  cieszenia  się  drobiazgami

— umiejętność  zamieniania  rzeczy  codziennych  w  chwile  prawdziwej  magii

— pełna  akceptacja  życia  i  swojej  drogi  życiowej

— traktowanie  złych  zrządzeń  losu  jako szansy  a  nie  tylko  jako  kary (Prawo  Karmy)

— dostrzeganie  pozytywnych  stron  w  rzeczach  nieprzyjemnych  bez  zakłamywania  rzeczywistości

— wrażliwość  na  cierpienie  innych  bez  egzaltacji  i  eksponowania  siebie  w  roli  cierpiętnika

Wszystkie zdarzenia w danej Fali należy analizować pod kątem jej energii, gdyż wszystko, co nas spotyka w określonej Fali, służy transformacji Bieguna Cienia w Biegun Światła Pieczęci, która jej (=tej Fali) patronuje. Istnieje pełna synchronizacja między Energiami płynącymi na Ziemię z Kosmosu w określonym czasie a tym, co dzieje się w danej chwili czy w danym okresie naszego życia. To oznacza, że zawsze dostajemy wsparcie z „Góry” w postaci Energii, które są pomocne w pokonywaniu problemów i wyzwań, a którymi jesteśmy konfrontowani przez Los. To, czy z nich skorzystamy, zależy od naszej wolnej woli.

………………………………

DATY  FAL  W  CYKLU  TZOLKIN (31.10.2013 – 17.7.2014) UMIESZCZONE SĄ  NA  PRAWYM  MARGINESIE. RÓWNIEŻ  WPISY, W  KTÓRYCH  ZNAJDUJĄ  SIĘ  DOKŁADNIEJSZE INFORMACJE  NA  TEMAT  POSZCZEGÓLNYCH  FAL,  WYSZCZEGÓLNIONE  ZOSTAŁY  NA  PRAWYM  PASKU  WITRYNY.

……………………………………………..

1x

SYSTEM  NERWOWY  A  STANY  EMOCJONALNE  O  WYSOKICH  CZĘSTOTLIWOŚCIACH

Energią przewodnią Fali Małpy jest siła radości i lekkości, głównym wyzwaniem – transformacja negatywnych emocji w pozytywne. Przy czym nie chodzi tu o chwilową euforię czy wmawianie sobie na siłę, że jest dobrze, kiedy tak naprawdę nie jest tak, jakbyśmy tego chcieli. Istotą prawdziwej radości jest jej głębokie prawdziwe odczuwanie bez względu na sytuację. Autentyczna radość prowadzi do stanu Wyższej Harmonii, co z kolei  daje poczucie wolności i ma moc zmieniania rzeczywistości.  Uczucie radości to potężna pozytywna wibracja, której ciągłe utrzymanie na tym samym poziomie jest niemożliwe, jeśli nie ma się odpowiedniej konstrukcji nerwowej.  Ac  Tah: „Pieczęcie  są odwzorowaniem  20-tu  rodzajów  częstotliwości  energii  wysyłanych  przez  Słońce  na  Ziemię  i  wpływających  na  jej  pole  elektromagnetyczne  oraz  strukturę  materii  na  naszej  planecie, m.in. też  na  struktury  neuronowe  mózgu.”/cytat z wpisu 34/.  W 2013 roku kiny centralnej „kolumny” pokrywają się z najdłuższymi dniami w roku, co oznacza dłuższy kontakt z silniejszymi niż zwykle promieniami Słońca, co jeszcze dodatkowo wzmacnia procesy wspierane przez pieczęcie Zwierciadła i Małpy. Aby nerwy mogły „wytrzymać” stały przepływ tak silnych impulsów, jakie wytwarza energia radości, trzeba je w tym celu „wyszkolić”. Brzmi to mało romantycznie, ale jest nieodłączną częścią procesu duchowej transformacji.  Znane jest powiedzenie, że w życiu „piękne są tylko chwile”. Niekoniecznie.

3x

Warunkiem do osiągnięcia prawdziwej, trwałej radości jest odbudowanie kontaktu z Wyższą Jaźnią, portalem prowadzącym do celu – czakra serca. Częstotliwość stałej, bezwarunkowej radości przywraca równowagę pola elektromagnetycznego człowieka, a tym samym  wzmacnia i uzdrawia jego ciało biologiczne.

Są różne sposoby „wytrenowania” radości, czyli świadomego podnoszenia emocji o niskich wibracjach do poziomu radości. We wpisie 20 opisałam swoją własną metodę, wskazując,  jak ważne jest skupienie uwagi w jednym punkcie. Wielu joginów i mistyków podkreśla znaczenie takiego zogniskowania uwagi, ponieważ bez niego bezkresna wolność staje się chaosem, nad którym traci się kontrolę. Na początku są to tylko ćwiczenia kilkuminutowe, np. 3-5 minut kilka razy dziennie. Potem ten czas należy przedłużyć. Wszystko zależy od motywacji i osobistych predyspozycji. Kiedyś nadchodzi w końcu taki dzień, gdzie stan radości i poczucia bezwarunkowego szczęścia staje się tak naturalny, że aż trudno sobie wyobrazić, że kiedyś mogło być  inaczej. Ważne w tym wszystkim jest również to, aby nie demonstrować zbytnio i nie „przygniatać” tą radością innych. Prawdziwa miłość, radość i szczęście są spokojne  i ciche. Ludzie, którzy mają je w sobie, są dyskretni i nie obnoszą się z nimi, a jednak  jest w takich osobach coś pociągającego, coś, co sprawia, że w towarzystwie takich ludzi chętnie przebywamy i dobrze się z nimi czujemy.

7x

TRANSMUTACJA  DNA  WARUNKIEM  PROCESÓW  TRANSFORMACYJNYCH  NA  WSZYSTKICH  POZIOMACH (FIZYCZNYM, EMOCJONALNYM, MENTALNYM I DUCHOWYM)

Po tym, jak w grudniu 2012 wszystkie kluczowe punkty geomantycznej siatki Ziemia zostały podłączone do oplatającej ją Sieci Krystalicznej utworzonej z krystalicznego światła (specjalne światło tworzące strukturę krystaliczną wokół planety), rozpoczął się nowy rozdział w ewolucji Ziemi, czyli powrót planety do krystalicznego wzorca. Dzięki temu ludzie, którzy świadomie transformują biegun własnego cienia w biegun światła powracają do swojego pierwotnego stanu ducha, którego esencją jest Wyższa Harmonia. Transformacja dysharmonijnych częstotliwości niższej jaźni, której towarzyszy przemiana ciała węglowego w krzemowe, jest możliwa dzięki transmutacji DNA, w którym zapisane są granice ludzkich możliwości, czyli coś w rodzaju paradygmatu.

Bez Promienia Synchronizacji wysłanego z centrum naszej galaktyki (Hunab Ku lub Sagittarius A), bez Alkione (centralnej gwiazdy Plejad), która przetwarza impulsy wysłane z Hunab Ku, oraz bez aktywnego wsparcia Słońca, które tę po części przetworzoną już przez Alkione kosmiczną energię odbiera, jeszcze raz transformuje i przesyła dalej na Ziemię, oraz bez  zmian w DNA, które są uwarunkowane właśnie przez promieniowanie słoneczne, ewolucja istot na Ziemi nie byłaby możliwa.

Dr Berrenda przeprowadziła  badania  krwi  świadczące  o  pojawianiu  się  nowej  nitki  DNA  u  człowieka i mówi o wyraźnych zmianach zachodzących w ludzkim DNA (nie u wszystkich) /więcej na ten temat we wpisie 32/. Owe zmiany w DNA prowadza z kolei do zmian w strukturze budulców komórek. Rozpoczął się już proces przechodzenia węglowej fizyczności człowieka w krystaliczną (krzemową). Ewolucja na Planie Fizycznym (transmutacja DNA i powstawanie Ciała Krystalicznego) przebiega równocześnie do ewolucji, która ma miejsce na subtelnych poziomach (powstawanie Ciała Świetlistego w wyniku osiągnięcia stanu Wyższej Harmonii).

To, czy poszczególne osoby są/będą w stanie zsynchronizować się z tą nową, dynamicznie rodzącą się rzeczywistością, zależy od wolnej woli każdej z nich. Kluczem, który to umożliwia, jest świadoma praca z częstotliwością energii radości. Mówi o tym mnóstwo przekazów (channelingów), które zawsze weryfikuję własną Intuicją i doświadczeniem i akurat w tym punkcie całkowicie się z nimi zgadzam.  

2x

AKTYWNOŚĆ  SŁOŃCA

Joe Böhe, który za pomocą przekazów z „Góry” zawsze bardzo trafnie przepowiadał dni podwyższonej aktywności Słońca, podał dwa terminy na czerwiec 2013: 5 -10,  16/17 – 21/22. Według niego po 21/22 Słońce stanie się nieprzewidywalne. Obecnie na Słońcu, w wyniku rozdarcia pola magnetycznego gwiazdy (powstanie tzw. otwartych linii pola magnetycznego), wytworzyła się gigantyczna dziura koronalna (zobacz obrazek poniżej) rozpościerająca się nad jego północną półkulą, która wysyła w przestrzeń kosmiczną potężny wiatr słoneczny. Wiatr ten powinien otrzeć się o Ziemię w dniach 23/24 czerwca lub parę dni później (podawane są różne daty).  Dziury koronalne są źródłem wiatru słonecznego o bardzo wysokiej prędkości znacznie przewyższającej prędkość 400 km/s (prędkość właściwa dla „spokojnego” wiatru słonecznego).

Dzień  tegorocznego  przesilenia  letniego (21 czerwca 2013)

Według niektórych ezoteryków tegoroczne przesilenie jest wyjątkowe, ponieważ zapoczątkuje proces  manifestowania się osiągniętego dotychczas poziomu transformacji na poziomie energetycznym (duchowym, mentalnym, emocjonalnym) w znanym nam świecie materialnym, a to oznacza konkretne namacalne zmiany w codziennym życiu, czyli konkretne efekty dotychczasowej pracy nad duchowym samorozwojem . Ziemia powraca do wyższych częstotliwości , w rejony intensywniejszego światła, które będzie definitywnie wypierać destrukcyjne siły.

Dieter Broers, niemiecki fizyk, w odniesieniu do aktualnej sytuacji mówi o „rewolucji solarnej”. „Świadomość poszerzona przy wsparciu promieni słonecznych, która jest źródłem faktycznej siły twórczej i wie, jak ją wykorzystać, uwolni ten świat od smutku i bólu.”

coronalhole20062013

 

Reklamy

9 thoughts on “48) FALA MAŁPY (CHUEN) – 11. Fala w Tzolkin (23.6-5.7.2013/ Wysokie częstotliwości a struktura nerwów/ Hunab Ku – Alkione – Słońce – Ziemia/ Transmutacja DNA/ Aktywność Słońca – dziura koronalna/ Przesilenie letnie 2013 – początek fizycznej manifestacji potencjału duchowego

 1. Monmaria dzieki za nową fale. Fajnie że taka radosna 🙂

 2. Metatron
  Żebyście stali się zgodni z częstotliwościami miłości i RADOŚCI i przez to pozwolili dostatkowi i dobrobytowi wejść w wasze życie, musicie to wybrać. Żadne z doświadczeń nie jest przypadkowe. Nie jesteście ofiarami, nikt wam nie każe trzymać się
  życia pełnego cierpienia i braku. To inny i trudny punkt widzenia dla wielu z was. Jeśli chcecie przejść do wysokich częstotliwości miłości, musicie tak zrobić. Posiadanie wysokiej częstotliwości tylko duchowo nie jest wystarczające abyście mogli przeistoczyć się w Boskich Ludzi. Musicie także chcieć wyrównać swoje ludzkie jaźnie z wyższymi częstotliwościami. Robicie tak za pomocą wybierania tego, jak się czujecie. To twoje emocje, w chwili, determinują twoją częstotliwość jako wcielonego człowieka i w konsekwencji naturę twojego zewnętrznego doświadczenia.”
  http://www.instytutsrodka.pl/?dzial=6&n=377&akcja=pokaz

  Świeczkę też od czasu do czasu chętnie zapalę 🙂

 3. Obyśmy w tej fali wszyscy znaleźli w sobie jak najwięcej optymizmu!
  Monmario serdecznie pozdrawiam 🙂 🙂

 4. Monmario wspaniałe dzięki za ten wpis i za jego radość
  🙂 
  Samobójstwo Tamary Laroux:
  „Znalazłam się w niebie. Byłam w stanie odczuć doskonałą harmonie i doskonałą radość. Po raz pierwszy odczułam absolutną radość.

 5. Witajcie 🙂
  Radość i uśmiech są jak drzwi, którymi może przedostać się w życie człowieka nieskończone dobro.
  Christian Morgenstern
  Pozdrawiam wszystkich i życzę radosnych dni

 6. Dużo słońca i uśmiechu dla autorki bloga i wszystkich odwiedzających tą superstronkę 🙂 🙂 🙂 🙂

 7. Witaj monmaria. Szkoda ze nie pojawiają sie nowe artykuły. Zawsze z przyjemnościa czytałam tą stronę. Pozdrawiam 🙂 3>

 8. Witaj, Zosiu 🙂 Już wkrótce się pojawią. Pozdrawiam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s