esencja życia

Życie to nie dar lecz odwieczne prawo. Byliśmy, jesteśmy i będziemy.

13) DUALIZM (rozdzielenie i biegunowość)/ Szuszumna, Ida i Pingala, energie Yin i Yang/ Energia KUNDALINI/ Wyższa Harmonia

Dodaj komentarz

W ostatnim czasie wśród ezoteryków bardzo modne stało się propagowanie „polubienia” /”zaakceptowania” swoich ciemnych stron oraz „łączenie przeciwieństw”, co rzekomo prowadzi do „jedności” i wyzwolenia się ze świata dualizmu. Cały zamęt wywodzi się z ruchu New Age, który kontrolowany jest przez iluminatów, a jego celem jest dezorientowanie ludzi (również ezoteryków). Zdezorientowanym człowiekiem łatwiej jest manipulować, tak jak bez trudu można sterować zachowaniami ludzi wypranych z wszelkich uczuć i myśli (patrz: wpis o E. Tolle z 02.12.2012).W obydwóch przypadkach człowiek staje się osobą pozbawioną własnej woli i  prawdziwej duchowej tożsamości, a co za tym idzie: suwerenności i niezależności, a tym samym zostaje odcięty od drogi powrotnej do Domu/Źródła/Wyższej Świadomości.

Dualizm (dwuaspektowość/dwoistość) występuje w dwóch formach:

1) Rozdzielenie/rozszczepienie całości na DWIE różnie nacechowane części (=podział na energię męską i żeńską)

2) Biegunowość (przeciwieństwo): DWA przeciwstawne sobie zjawiska (gorący-zimny, radosny-smutny itp.)

Biegunowość , która dotyczy naszych emocji i myśli, utrzymuje nas w stanie rozdarcia i niepokoju, może być przyczyną cierpienia i zaczątkiem zła (=kreuje nasze postawy i zachowania). Natomiast w wyniku braku równowagi energii Yin i Yang w człowieku rodzi się poczucie braku pełni, a w świecie zewnętrznym dochodzi do polaryzacji (ścierania się) między kobietami i mężczyznami mimo wewnętrznie ukrytego dążenia do łączenia się obu płci. W zależności od tego, która z energii dominuje na Ziemi, powstają wynaturzenia w postaci patriarchatu lub matriarchatu. Obecnie nasza planeta zdominowana jest przez mężczyzn, jednak kiedyś bywało inaczej, a resztki wiedzy na temat matriarchatu zachowały się w mitologiach różnych starożytnych kultur.

kauai wyspa 1

Na drodze dualizmu dochodzi do „skrzywionego” postrzegania rzeczywistości i do powstania wypaczonego obrazu Miłości. Uniwersalna Miłość zostaje zdegradowana do „miłości”, która staje się formą seksualnej, emocjonalnej lub mentalnej zależności/fascynacji (intelekt drugiego człowieka też można „pokochać”).

Jeśli chcemy wyzwolić się z dualizmu, musimy podążać dwoma nurtami jednocześnie, czyli uzdrawiać w nas zarówno BIEGUNOWOŚĆ jak i ROZDZIELENIE. W przypadku biegunowości trzeba PRZEKSZTAŁCIĆ energię negatywną w pozytywną (a nie łączyć jedną z drugą!, plus i minus = 0), w przypadku rozdzielania należy POŁĄCZYĆ w sobie energię męską i żeńską, tak aby poczuć pełnię i spokój (jedna druga + jedna druga= jeden).

Biegunowość uczuć i myśli ma charakter dynamiczny: to nie dwa statyczne przeciwległe sobie bieguny, lecz energie stale zmieniające swój charakter/jakość (=stale będące w ruchu),wahające się między jednym ekstremum a drugim. To „między” oznacza, że mają wiele odcieni (różne natężenie: np. od najgłębszego smutku do bardzo intensywnej radości). Procesy emocjonalne można zobrazować za pomocą skali termometru (od-50 i do+50 stopni) . Niemożliwe jest, aby panowało jednocześnie np. -10 i +10 stopni. To samo jest z uczuciami. Krańcowo różne stany emocjonalne mają różne częstotliwości i dlatego przeżywanie tych przeciwstawnych sobie emocji jednocześnie jest niemożliwe. Absolutna ambiwalencja (jednoczesna przeciwstawność), o której mówi psychologia, nie istnieje. Natomiast możliwa jest zmienność nastrojów. Innym przykładem skrajnie różnych doznań są uwielbienie i nienawiść.  Nie da się  przeżywać ich jednocześnie, ale w sytuacji ekstremalnej, kiedy np. uwielbiana/”kochana” przez nas osoba nas zdradziła, obydwie te emocje towarzyszą sobie, zmieniając się z minuty na minutę: raz wciąż pożądamy i tęsknimy, a za chwilę nienawidzimy. Wskaźnik na skali pędzi na zmianę w dół i w górę, ale te obydwa stany emocjonalne nigdy nie pojawiają się jednocześnie mimo wrażenia ich jednoczesności!

Kauai4

Poprzez codzienne, cierpliwe podnoszenie (=oczyszczenie/uszlachetnienie) częstotliwości  emocji i myśli, czyli świadomą transformację tych negatywnych i destrukcyjnych o niskich częstotliwościach w pozytywne i twórcze o wyższej częstotliwości, zbliżamy się do strefy bardzo wysokich wibracji Uniwersalnej Miłości, gdyż generowanie i pielęgnowanie/stabilizowanie  w sobie pozytywnych doznań i myśli stanowi właśnie bazę wyjściową czy też przedsionek strefy energii Wyższej Harmonii,  jest przepustką do Niej. Tu nie ma już ani przeciwieństw ani polaryzacji.

Emocje, które są w nas, podlegają wahaniom, natomiast nie podlegają polaryzacji, bo ścieranie się ma miejsce, gdy obok siebie JEDNOCZEŚNIE występują dwie siły (radość i smutek nie mogą zaistnieć jednocześnie, bo mają różne frekwencje). Tymi siłami w człowieku są energia męska i żeńska. I nie da się uzdrowić sfery emocjonalnej i mentalnej bez jednoczesnego uzdrowienia (przywrócenia do równowagi energii Yang i Yin. Żadna z tych energii (męska, żeńska) nie jest ani „gorsza” (czerń/negatyw/minus/pasywność) ani „lepsza” (biel/pozytyw/plus/aktywność). Energia męska i żeńska nie stanowią przeciwieństw względem siebie! Obie te energie są po prostu połówkami, które „sklejone” tworzą całość. Wyobraźmy sobie tort z orzechami i rodzynkami równomiernie rozłożonymi w całej masie tortu, po którego przekrojeniu w jednej połówce zostają rodzynki, a w drugiej same orzechy. Dopiero wymieszane (=połączone) sprawiają, że możemy się delektować pełnym smakiem tortu.

Kauai2

W procesie wzrastania duchowego (=podnoszenia jakości energii, a przez to stopniowego wychodzenie ze strefy dualizmu) wibracje emocji i myśli stają się coraz wyższe aż do osiągnięcia odpowiedniego poziomu (=przywracanie 7 czakr do optymalnego funkcjonowania) , natomiast Yang i Yin równoważą się (=harmonizacja tych energii), spotykają i łączą się ze sobą w „bezpłciową”całość (duchowa androgynia). „Sfinalizowanie” tych RÓWNOLEGŁYCH względem siebie procesów, co jest tożsame z wejściem w obszar Uniwersalnej Miłości, ma miejsce w 6-tej czakrze, gdzie schodzą się IDA i PINGALA. Podczas postępującego uzdrawiania czakr, centralnym kanałem SZUSZUMNA coraz wyżej wznosi się energia Kundalini, w tym samym czasie zharmonizowany zostaje przepływ Yang w prawym kanale Pingala (męskim) i przepływ Yin w lewym kanale Ida (żeńskim) stosownie do zaawansowania procesu wznoszenia się Kundalini.

Wyższa Harmonia jest nieuwarunkowana (=nie muszą być spełnione żadne czynniki zewnętrzne, aby mogła zaistnieć) i dlatego absolutna, czyli doskonała sama w sobie i sama z siebie. A człowiek, który osiągnął stan Wyższej Harmonii, kocha bezwarunkowo i bezinteresownie, tzn. pragnie, aby inne istoty też znalazły w sobie ową Wyższą Harmonię, aby stały się Nią, bo to oznacza prawdziwe szczęście, spełnienie, poczucie wolności i moc twórczą.

CENTRUM   KOORDYNACJI  PROCESU  WZRASTANIA  DUCHOWEGO  JEST  CZAKRA  SERCA!

Również wpisy 17,20 i 26 poruszają temat Czakry Serca:

— wpis 17: https://monamornak.wordpress.com/2012/12/11/trzy-dni-swiatla/

— wpis 20: https://monamornak.wordpress.com/2012/12/13/29-dalaj-lama-wiara-skupiona-w-jednym-punkcie/

— wpis 26: https://monamornak.wordpress.com/2012/12/17/36-12-ka-i-13-ka7-stopni-wtajemniczeniamistyka-liczb-monmariaczesc-2-do-wpisu-16/

Zobacz też wpis 27 , w którym jest m.in. mowa nie tylko o Sercu, ale i o energiach Yin i Yang: https://monamornak.wordpress.com/2012/12/17/37-gregg-braden-serce-ma-swoj-mozg-i-jest-inteligentne/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s